Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen a Linux...

Szerintetek milyen a Linux operációs rendszer?

Figyelt kérdés
mi a véleményetek róla?...jobb mint a windows?
2011. okt. 31. 20:29
1 2
 11/20 anonim válasza:
Főleg, ha egy kicsit utána néz a neten, ha valamit nem ért.
2011. nov. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 P.O.C. ***** válasza:
40%

Figyi én nem dolgozom benne, de van informatikusi végzettségem, jól értek angolul és nem vagyok lusta utánajárni valaminek. De mégse nevezném egyszerű esetnek a Linux -ot, persze a végén mégis én győztem.


Nos, akkor képzeld el az átlag magyart, ha értelmiség ha nem. A Linux egyszerűen nem felhasználó barát!

Kicsit jobban kéne lobbizni a driver támogatottság miatt. + Egy harver telepítés ne fél nap programozásból álljon, hanem 2 perc kattintgatásból, mint a Windows esetében. Legyenek részletes dokumentációk, lehetőleg magyarul érthetően. Jobbnak kéne lenni a támogatásnak is, persze ne olyan, hogy a magas lóról néhány profi Linux -os vakkant vagy kettőt "kínai" nyelven.

Szóval ha a Linux azt akarná, hogy a "Kocka" kategórián kívül más felhasználó is elé üljön próbálkozni vele, akkor ilyenekre jobban odafigyelne, de ezek szerint nem akarja.

2011. nov. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
31%

A Linuxról nem egyszerű beszélni, mert nagyon sokféle Linux van.

Multimédiában és játékokban nem olyan jó, és például nekem nem ismerte fel a hangkártyát a Debian, ezért nincs hang. De nem is nagyon kell.

Annyira tetszik, hogy többet használom, mint a Windowst.

2011. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én linuxot használok (elvileg van egy gyári Win is a gépemen, de azt évek óta nem indítottam el). A Linuxnak megvannak a maga előnyei és hátrányai a Windowszal szemben. Nem sorolom fel, ha érdekel, kérdezz vissza.


Reakciók a többiek válaszaira:

"Szóval ha a Linux azt akarná, hogy [...] de ezek szerint nem akarja."

Ez így nem igaz. A Linuxot sokan fejlesztik, és nem mindenkinek azonosak a céljai. Ezért is van annyi különböző Linux-variáció. Nyilván a Gentoo Linux fejlesztőinek más a célja, mint az Ubuntu fejlesztőinek.


Az első válaszoló által belinkelt cikk is csak egyetlen vélemény. Valószínűleg sokan értenek vele egyet, a nagy részével én is, de azzal nem, hogy ne lenne hasznos egy tökéletesen Windows-szerű operációs rendszert létrehozni, ami ingyenes. (Lehet, hogy nincs rá kapacitás, lehet, fölöslegesen nagy munka, lehet, hogy ugyanezt a munkát hasznosabb célokra lehetne fordítani, de ettől még hasznos lenne ez is, legfeljebb nem érdemes megcsinálni.) Ez azért lenne jó, mert rengeteg pénzt lehetne megspórolni az állam által megvásárolt szoftvereken. Iskolák, egyetemek, orvosi rendelők, állami hivatalok számítógépei - ez a sok szoftver rengeteg pénzbe kerül.

2011. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%

Hogy a Linux mennyire felhasználó barát az nagyban függ attól hogy melyik disztró-ról beszélünk.Sokak számára a Linux=Ubuntu és úgy gondolják ha látták az Ubuntut akkor látták mindet.A Valóság viszont az hogy a Linux disztrók nagyon sok félék és az Ubuntu egyáltalán nem a legjobb,legegyszerűbb.


Az én személyes kedvencem a PCLinuxOS.

Első sorban azért szeretem mert ezzel volt,van a legkevesebb gondom.Ami azt illeti semmi gondom nincs vele.Mindent tökéletesen felismer és bekonfigurál.Hardver kompatibilitás terén az egyik legjobb,az Ubuntut magasan veri ezen a téren és sok más Linux-ot is.

A szoftverközpontjában pedig abszolút minden megtalálható amire csak szükségünk lehet,eszköz vezérlők is.A szoftver központját a Synaptic csomag kezelőn keresztül lehet elérni.


Ezt a Linux disztrót nagyon szeretem,jobban mint a Windows-t.Egyszerű,stabil,megbízható és ingyenes.

Ameddig nem találkoztam vele én sem kedveltem a Linux-ot az volt a véleményem hogy túl sok a baj velem,sok mindent nem ismer fel amit meg felismer az se működik tökéletesen.De amióta rá akadtam a PCLinuxOS-re nem használok Windows-t.Ajánlom mindenkinek akinek eddig negatív tapasztalata volt a Linux-al:


[link]


A KDE változatot ajánlom mert ahhoz egyszerűbb hozzá szokni és magasabb a támogatottsága is.Játékokhoz pedig a DJL és PLayOnLinux nevű programokat ajánlom amik megtalálhatóak a szoftverközpontjában


Játékok terén sem olyan vészes ám a Linux.Sok szórakoztató játék van Linux-ra és rengeteg Windows játék futtatható Linux-on.Persze itt is sokan mondják hogy nehézkes futtatni.Erre ajánlom a PlayOnLinux-t.Ezzel egyszerű ha a kompatibilitási listából telepítünk ami több mint 200 Windows játékot tartalmaz és rengeteg van ami alapból probléma nélkül fut még ha nincs is benne a kompatibilitási listában.Itt van 2 web oldal amin megnézhetjük hogy melyik Win játékot sikerült sikeresen futtatni Linux-on és az esetleges problémákat hogy lehet kiküszöbölni:


[link]


[link]


Szerintem játékok terén sem olyan vészes persze ez függ attól kinek mekkora az étvágya,de szerintem panaszra csak az igazán megszállott játékosoknak van oka akik minden új játékot ki akarnak tolni vagy legalább kipróbálni.Azokat akik bármivel eljátszanak és nem feltétlenül kell hogy a legújabb legyen azokat kielégíti a Linux.


Konkrétan a kérdésre válaszolva az a véleményem hogy Linux kompatibilis eszközökkel mérsékelt játék szomjjal a Linux sokkal jobb mint a Windows,én imádom.Nincs gondom vele.

Legalábbis nem érzem hátrányát annak hogy Linux-ot használok és legalább ingyenes.

2011. nov. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%
én ubuntut használok és jó
2011. nov. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
10%
Bármennyire is fényezik páran Linuxot, meg a végén látom, hogy az Ubuntut is, a Windows marad akkor is a legjobb. Még a Macintosh (MAC) is jobb. A Linuxnak és egyéb hülyeségeknek, nem fogom fel, mi értelme van! Bill és Steve-re irigyek azok az emberek, akik ilyen időpocsékolást csinálnak, vagy nem is értem... Aki nem tud kiigazodni a Windows-on, annak ott az internet, ha nem ért valamit, de akkora nagy szakértelem nem kell hozzá... A legeslegtöbb helyen WINDOWS-t használnak az emberek, azzal termelik a pénzt, azt használják munkában. Hallottam, hogy az oktatásba bevezették - vagy be akarják vezetni - a Linux használatát, annyira nincs értelme... Ha egy férfi ember csak egy egyszerű informatikusit elvégez, azzal konkrétan kitörölheti a se ggét, a mázlista 10% pedig örül... De ha ilyen buta vállalatnak akarsz dolgozni, mint a Google, akkor használj ahhoz méltó buta Linuxot. Ha normális helyen akarsz dolgozni, akkor WINDOWS-t használj. Ha játszani akarsz csak a gépen, akkor is Windows-t, vagy MAC-et használj, VAGY vegyél egy Microsoft által gyártott XBOX 360-at, vagy már ONE-t, egy picit sem szaggat, vagy fagy le, vagy akármi, vagy vegyél egy rosszabb minőségű PS3-at, vagy PS4-et. Ha építeni akarod a géped, ez alatt azt értem, hogy mindig új alkatrészeket akarsz bele venni (a mindig alatt nem azt értem, hogy hónaponta, hanem kb 2évente) akkor is Windows-t vegyél. De a MAC is jó, csak a Windows az olcsóbb és jobb is, ez tény, és a legjobb Gamer Pc-k Op.rendszere az a Windows.
2015. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 johan dániel válasza:
54%
Maradj a windows-nál azt javaslom :)
2015. márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én sokkal inkább szeretek egy Linuxos gépen dolgozni mint egy Windowson. Aki még mindig nem tudja, mindkettő ablakos és használata, alkalmazásai is ugyanazok elérhetőek. Mégis a linux gyönyörű szép és stabil, gyors valamint könnyebb használni.
2017. jan. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Jobb hát. Bár van mit frissíteni vagy inkább cserélni mert iszonyú elavult a Windowshoz képest. Az X11 és a DRM például egy több mint 10 éves hulladék nem beszélve a grafikus API-ról és ezért nem is fejlesztenek játékokat ill. komolyabb grafikus alkalmazást rá még a független fejlesztők sem. Teljesen meg is értem őket.
2017. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!