Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Microsoft flight simulator...

Microsoft flight simulator x-ben valaki össze tudná szedni az alap irányításokat?

Figyelt kérdés
Most töltöm le demóval már játszottam billentyűzeten szeretném megtudni hogyan lehet irányítani a repcsit mert szar a fülkében egérrel húzogatni a gázkarokat meg mindent egyenként összenyomkodni vagy linkeljetek pls 1 oldalt ahol ez le van írva részletesen. THX :DVAgy mondjam azt hogy fsx? xD
2011. nov. 15. 15:48
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Helló!


Én kb egy éve játszom a játékkal, de mivel nem nagyon tudok angolul, ezért csak megnyomtam minden gombot, és nagyjából kitapasztaltam, mi mit eredményez.



Tehát ott vagy a kifutópálya végén (legyen a gép egy B747-es). Alapból 3D-s nézettel kezdesz (F9), én át szoktam állítani külső nézetre (F11), de van még 2D-s nézet (F10), és a térképnézet (F12), ahol el tudsz igazodni, hogy kábé hol vagy a világban. Nézetben zoomolni is tudsz (ó a zoom, - az unzoom). Külső nézetnél jobb klikk és válaszd a mouse yoke opciót, így már egérrel tudod irányítani a gépet. Utána ismét jobb klikk, most pedig katt a hide menu bar-ra. Megjelenik fent egy kis menü, itt sok mindent be tudsz állítani (pl ha uncsi a tengeren való átrepülés, akkor akár 120-szorosára gyorsíthatod a szimuláció sebességét, beállíthatsz különböző hibákat a gépen-tűz a hajtóművekben, teljes leállás, műszerek meghibásodása-így aztán izgi a gép letétele a földre!)


Nézzük a felszállást: F1-a hajtóművek "alapjáratra" való állítása, F4 a fullgáz. F2 a gáz csökkentése kis mértékben, F3 a gáz növelése kis mértékben-tehát F2-F3-mal tudsz előidézni félgázt, amit a felszállás után szoktam beállítani, különben vijjog a sziréna, hogy OVERSPEED!!! :D ha már elég gyorsan gurulsz, az egeret magad felé húzod, és felemelkedik a gép. G gomb megnyom, a futómű erre behúzódik. Mostantól tiéd a világ, mész, amerre látsz. (lehet még rengeteg kisebb dolgot is beállítani, de én ennyire nem mentem bele a részletekbe-ilyen pl az utazás megtervezése, gps használata stb.


Leszállás: Hajtóművek erejét tartalékosra veszed (F2-t többször nyomogatva, 747-es kijelzi ezt, meg fogod látni). Ráfordulsz a kifutópályára egyenesen (úgy a legegyszerűbb landolni). F7 megnyom, erre a Flaps (nemtom mi a magyar neve) kicsúszik a szárnyból (kb 50%ig) kis mértékben csökkentve ezzel a sebességet, és növelve a légellenállást, ami süllyedést eredményez. G megnyom, futómű ki. Néhány kilométerrel a cél előtt F8-cal teljesen kiengeded a Flaps-t, de innentől elég nagy mértékben süllyedsz, szóval vigyázz. Tedd le a gépet ügyesen, ne ütődjön nagyon, mert az utasok kidobják a taccsot ;) Mikor leértél, az ü gomb megnyomásával kiengeded a fékszárnyakat, amik erőteljesen lelassítják a géped. F1 megnyom, hajtóművek minimumon. Gyorsan átváltasz 3D-s belső nézetre (F9), és a gázkar hátrahúzása után van még rajta egy kisebb kar, azt is hátrahúzod, ezzel még jobban lassíthatod a gépet (ha külső kameraállásból (F11) megnézed a hajtóműveket, látható, hogy rés nyílt rajta, kitávozik ott a levegő, kevésbé hajtva előre ezzel a gépet-ha áll a repcsi, ezzel a kis karral lehet hátrafelé menni, ha szükséges). Miután megálltál, F5-tel teljesen, F6-tal 50%-osan behúzhatod a Flaps-t, ü-vel pedig a fékszárnyakat, és elgurulhatsz a géppel, ahova jólesik. P-vel lehet megállítani a játék menetét, ha ki kell fújnod az orrod, vagy hívnak telefonon :P


Remélem sokat segítettem, én csak eddig merültem bele a repülés szépségeibe ezzel a szimulátorral. Ezek a legalapabb funkciók.

Kellemes játékot :)

2012. jan. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon profi és érthető magyarázat!! 1000 hálám :D
2012. jan. 7. 20:08
 3/15 anonim válasza:
100%
Nincs mit, örülök, hogy segíthettem :)
2012. jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
bár mondjuk a Hide menu bar alapból ki van pipálva és ilyen szürke tehát nem lehet rákattintani és nincs sehol semien olyan menü :S
2012. jan. 9. 20:45
 5/15 Bogdán Dániel válasza:
akkor nyomd meg az ALT gombot és meg jelenik fent :)
2012. ápr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Szia,ne haragudj,én nem tudok válaszolni,csak azért írok hogy "elmentődjön a kérdés",ugyanis ez engem is érdekel,és itt egy nagyon jó válasz van =) szóval köszönöm mindkettőtöknek!! :)
2012. jún. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
nem akarok belekötni, de az ü vel a féklapok jönnek ki, és a flaps=fékszárnyak. amúgy ne 747essel kezdjetek, hanem cessnával csak a mozgást, utána 737, de cockpit nézetben sokkal jobb sztem, +ha már megvan az alap akkor keresgélj google-n van egy csomó cucc fsxhez.
2012. júl. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Valakinek van ötlete fs 2004-ben az ils miért nem viszi le a gépet? beállítom a hdg-t ez még egész jól rá fordul a pályára, beállítom a nav-ot a rádión (NAV1-et be is kapcsolom lent). Átállítom a robotot hogy a nav1 szerint menjen.

Course a heading értékével egyenlő de még is elkezd kitérni a gép a siklópályáról. FSX-ben nem volt ilyen hiba csak ott megállni nem tudtam (nem értettem még hozzá).

Kérem aki tudja mit szúrok el írja meg.

2012. júl. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Előzőhöz:

közben sikerült a leszállás, már egész szépen megy :).

Annyi hogy be kell állítani a vor-t is és abból már messziről lehet tudni hogy a pályától mennyire csúsztunk le.

2012. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Lego5763 válasza:

Heló!

Le tudnád irni hogy billentyűzettel hogy lehet irányítani a géped és a robot pilótát

???

2013. ápr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!