Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha kiégetek egy játékot/filmet...

Ha kiégetek egy játékot/filmet egy DVD-re, akkor menyi ideig fog megmaradni rajta? Menyi az élettartama?

Figyelt kérdés
Olvastam wiki, hogy 10-15 év, de az nagyon kevés! És ha lejár? Akkor eltűnik róla?
2011. nov. 23. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:

A 10-15 év nem azt jelenti, hogy ha letelik az idő, akkor arról eltűnik minden. Jó tárolási körülmények között lehet tovább bírja, rossz esetén lehet pár év alatt olyan állapotba kerül, hogy beolvashatatlan lesz. Érdemes 5-10 év után a régi lemezeket is újra megírni, ha fontos adat van rajtuk. Nemrég próbáltam megnyitni 5-6 éves adat CD-ket, 5-ből csak 1 nem volt elérhető, a többin minden adat hibátlanul használható volt.


Ha eltekintünk a hirtelen merevlemez-árugrástól, akkor manapság, és a jövőben már megfizethető áron lehet 2-3TB kapacitású merevlemezeket kapni. Élettartamuk magas, gyorsan és helyben elérhető rajta az adat, nem foglalja a helyet (az azonos kapacitású dvd-k mennyiségéhez képest), és egyelőre még népszerű tárolási forma - ki tudja hogy 10-20 év múlva mi lesz a DVD sorsa, a CD-k tömeggyártását is most fogják leállítani.

2011. nov. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem ripsz-ropsz eltűnik, hanem szép lassan egyre több szektor válik olvashatatlanná/lassan olvashatóvá. Ez filmnél nem annyira gáz (legalábbis ha aviban írod ki, akkor annyi, hogy ugrik egyet a film/bepittyeg a hangszóró).
2011. nov. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bp1985 ***** válasza:
Lemez függő. Van olyan lemez, amiről 3 hét múlva már nem tudod visszaolvasni, de pl nekem van 7 éves nyaralásom maxell-on. A mai napig visszaolvasom.
2011. nov. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!