Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell -R-es CD-t írni?...

Hogyan kell -R-es CD-t írni? Bármilyen programmal is kezdem el írni hibát ír ki. +R-es CD-nél nem csinálja ezt.

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Épp úgy mint +R-t. A hiba vagy a lemezzel, vagy az íróval lesz. Talán egy firmware frissítés megoldja.

De a legtöbb író ma már nem akadékoskodik ilyesmivel. Talán olyan régi íród van?

2012. jan. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

CD+R?

Olyat hol szereztél???

2012. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2004-es a DVD íróm (duplarétegűt is ír). Próbáltam már újratelepíteni is, de semmi. Leszedtem a BurnAware nevű programot, ez valamit mintha csinálna, de már 3:12 mp-je valami kiszámítással vacakol, közben pörgeti a CD-t. Egyébként 52*-esen írható TDK lemezt használok.
2012. jan. 2. 22:29
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a +R-t DVD-re értettem, de nem értem, hogy ha viszi a 8 BG-os +RW-s DVD-t, akkor a -R-es CD-t miért nem?
2012. jan. 2. 22:32
 5/8 P.O.C. ***** válasza:
CD-R?? Létezik olyan?! :O Nem DVD+R -ről van szó inkább?
2012. jan. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem DVD-ről van szó, létezik CD-R :D
2012. jan. 2. 22:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Így már más a dolog.

Csatlakozok az előttem szólóhoz:

Vagy a lemez rossz, vagy firmware-t kell frissítened az írón.

(Vagy írót kell cserélned)

A programtól csekély mértékben függ.

2012. jan. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 P.O.C. ***** válasza:

+R -t akartam írni.


Amúgy lehet nem is támogatja az íród. A kezdetekbe még elég külön voltak ezek a szabványok. Márkafüggő volt, mi melyiket támogatja.

Néz meg egyáltalán támogatja-e az íród a pluszos lemezeket. Erre jó program a Nero InfoTool (ingyenes):

[link]


Ha nem támogatja, akkor sorry. Új író kell. Ha meg igen, akkor a firmware frissítés megoldhatja a problémát, mint ahogy előttem is írták.

2012. jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!