Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy netbookban mire elég 1GB...

Egy netbookban mire elég 1GB ram? Linux?

Figyelt kérdés

Pár napja Linuxot használok, és beleszerettem. Netbookot szeretnék venni az elkövetkezőkben amelyre elsődleges op.rendszerként Ubuntut, vagy Meegoot tennék, másodlagosan pedig kellene egy XP is, mert suliban is az van, és gyakran vannak informatikából házik, pl. Corel, ami nem fut Linuxon.

Eddig Win7 volt az asztali gépemen, de Ubuntu után nagyon megutáltam... Elég lenne 1 giga ram Linuxhoz?


Köszönöm a válaszokat!!


2012. jan. 9. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a netbook remix verzióját rakod fel az ubuntunak, annak az 1 GB az untig elég.


Energiagazdálkodása viszont kevésbé fejlett, nekem egy ASUS 1005 HA a Windows 7 8-9 órája helyett 6 órát bír maximum Ubuntuval. Lehet én nem jöttem rá hogyan kell energiagazdaságosabb módba állítani - nem valószínű, eléggé otthon vagyok benne -, de ez akkoris fontos szempont!

2012. jan. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A netbookon, amit kinéztem (Dell Inspiron 1018), előre telepített Ubuntu 10.04 van, ez akkor ilyen netbook változat? Lucid Lynx.
2012. jan. 9. 16:24
 3/6 legendavagyok01 ***** válasza:

A 10.04 az normál sor-Ubuntu. 2010-ben jelent meg. Most a 11.10 a legújabb.

Én éppen most raktam pendrive-ra a 11.10-et, és egy Lenovo s9e-n próbálgatom. Pendrive-ról futva elég lassú az alkalmazások telepítése, testreszabás, de ha minden a helyén van, egész jól szalad. Ha pedig normálisan fel lenne telepítve, biztosan teljesen jól futna. Semmit nem kellett hegeszteni, minden hardvert lekezel.

2012. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ubuntunak van netbook változota amennyire tudom, de 1 GB ram egy rendes ubuntunak is elég.
2012. jan. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem a memória lesz ott a legkisebb felső korlát, hanem a processzor (ha netbookról van szó). 6 éves egymagos Celeron processzoros notebookomban 1 GB memória van (hardverhiba miatt nem rakhatok bele többet), a rendes 10.04-es Ubuntu tökéletesen jól fut rajta, 11.10-es Ubuntu is jól fut, az xp-vel már vannak gondok, de szerintem az inkább a processzor kis teljesítménye és egymagossága miatt akadozik. Egyébként a linux még 512 MB memóriával is vígan elvolt, de 1 GB-vel harmadannyi idő alatt elindul bekapcsoláskor, 2 GB-vel még gyorsabban (de akkor az említett hardverhiba később problémákat okoz).


Van egy újabb gépünk is, egy netbook, a bánat tudja, mennyi memóriával és Atom processzorral. Ugyanezek az operációs rendszerek békésen elfutnak rajta. (Mivel ezt a gépet apa kísérleti nyúlnak használja, van rajta vagy 6 rendszer telepítve egymás mellé, mégpedig egy xp meg sok linux, a linuxok vegyesen sima és netbook editionök, egyikkel sincs gond. Persze az Atom processzor kisebb teljesítménye érezhető.)

2012. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Simán. Nekem 512 mb ram alatt fut simán.
2012. jan. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!