Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A laptopot akksiról, vagy...

A laptopot akksiról, vagy hálózatról használjam?

Figyelt kérdés
Úgy értem, melyik tesz neki jobbat: ha folíton be van dugva, vagy ha feltöltöm, és kihúzom, míg le nem merül...
2012. jan. 19. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
ha tudod hogy van halozat ahova mesz(halozatrol hasznalod inkabb) akkor, tolzsd fel egyszer az aksit es szedd ki, es haszanld a gepet halozatrol igy tovabb birja majd az akud
2012. jan. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mérnökök tervezték a te lapidat is,

ha nem bohóckodsz az akku ki-be rakosgatásával,akkor teszed a legjobbat a gépednek

2012. jan. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvileg jó, ha hálózatról használod, mert az aksi kapacitása csökken.

Gyakorlatilag érdemes több szempontot is figyelembe venni. Én például egyetemista vagyok, és nem nagyon örülnék neki, ha egy rosszkor jött áramszünet adatvesztést okozzon (tudom, folyton menteni kell, de van hogy elfelejtem). Emiatt folyamatosan úgy használom, hogy hálózatra van dugva és az akksi is benn van. Három év alatt 5 óráról 3 órára csökkent az akksi kapacitása, szerintem még ez sem olyan rossz érték. A gép meg úgyis lassan megérett a cserére.

2012. jan. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mindig azt mondom mindenkinek.

Ha van konnektor ahová be tudja dugni az illető, akkor 5 alkalomból 4szer hálózatról, 1szer akksiról lemerülésig.

Nem tesz jót az akksinak ha nem használják, ezért használd néha, még ha van hálózat akkor is.


Azt a tévhitet meg el ne hidd, hogy ki kell venni az akku-t ha feltöltött, teljesen felesleges, a gép töltő elektronikája kikapcsolja a töltési ciklus végén, olyan mintha benne sem lenne, hülyeség ki be rakosgatni, csak kockáztatod hogy eltörsz valamit a gépen.


Üdv.

2012. jan. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!