Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Merevlemezes dvd-felvevőm van...

Merevlemezes dvd-felvevőm van (LG), és a rajta lévő filmeket szeretném számítógépre átrakni-majd onnan kiírni dvd-re, hogyan lehetséges az átvitel?

Figyelt kérdés
usb-csatlakozó nincs a dvd-n, tehát csak kábeles megoldás jöhet szóba, ha létezik....
2012. febr. 4. 17:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kiszeded a vinyót a lejátszóból és rádugod gépre sztem :D
2012. febr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az elméleti megoldás az amit az első írt.

Kiveszed a vinyót és rákötöd gépre. De a problémák innét jönnek. Ezek a felvevők a számítógépek által nem ismert file-rendszert használnak, így semmit nem fogsz látni. Így másolni sem tudsz róla.

Szóval ha nagyon kell akkor kiírod DVD-re és berippeled a gépre. De egyszerűbb a filmeket letölteni a netről. A minőségük is jobb lesz és reklámok, logok sem lesznek bent.

2012. febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tunerkártyával kötöd össze a két kütyüt. Akkor simán átjátszhatod a gépre. A winyót nem ismeri fel a gép
2012. febr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Csak hát a tuner kártya TV nézésre való, nem digitalizálásra.

Ha ilyen módon szeretnéd bemásolni a videókat akkor inkább egy digitalizáló kártyát keress!

2012. febr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mit kéne digitalizálni? A dvd-felvevő már digitális jelet ad át, nem analógot. Akkor pedig elég a tunerkártya bemenete is. Ha analóg lenne, akkor kellene egy Fire-Wire kártya
2012. febr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utánanézek, örülök, hogy ezek szerint van megoldása a dolognak.
2012. febr. 5. 18:42
 7/14 anonim ***** válasza:

Szekalmix!


"dvd-felvevő már digitális jelet ad át"

Hol ad ki digitális jelet a DVD felvevő? A Scart csatlakozón vagy az RCA kimeneten esetleg az RF csatlakozón?

(Egyedül a HDMI csatlakozón - amennyiben van ilyen a készüléken - van digitális jel. Azt pedig elég nehéz lenne egy számítógéppel rögzíteni.)


"Akkor pedig elég a tunerkártya bemenete is"

A tuner kártya arra való, hogy az analóg és digitális adásokat behangolja, hogy nézni tudd.


"analóg lenne, akkor kellene egy Fire-Wire kártya":

A FireWire kártya arra szolgál, hogy a gép rendelkezzen FireWire porttal. Erre, csak úgy mint egy USB porta, tudsz kötni digitalizáló eszközt. Önmagában egy FireWire kártyával nem tudsz semmit sem kezdeni, amíg nem csatlakoztatsz rá egy eszközt.

(Amennyiben a kamerád rendelkezik FW -i.link- csatlakozóval, úgy lehetőséged van egy FW porton keresztül bemásolnod a digitális adatodat.)

2012. febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
FW használatát én se úgy gondoltam, hogy beteszem, és bemondásra átveszi a cuccot. Annyi még összejön, hogy rá kell dugni a másik kütyüt. Én spec kamerát használom vele, ezért gondolom, hogy a dvd felvevőnek is menni kell vele. Azt továbbra sem értem, hogy a műholdas tv jele mért ne lenne digitális. Márpedig ha az, akkor annak át kell menni egy tunerkártya bemeneten. Másképp hogy néznél tévét a gépen? Ne már csak földi analógot nézhessünk egy modern tunerkártyán. Akkor a tunerkártyák bemeneti csatlakozói dekorációnak vannak?
2012. febr. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Én spec kamerát használom vele"

A digitális kamerákon van FW kimenet, mivel úgy lettek tervezve, hogy könnyen át lehessen tölteni a digitális formátumban rögzített anyagot a számítógépre. A DVD felvevőkön nincs FW kimenet, így nem tudod közvetlenül gépre tölteni, csak egy (tuner vagy) digitalizáló kártya segítségével.


"továbbra sem értem, hogy a műholdas tv jele mért ne lenne digitális"

- ki beszélt itt műholdas TV-ről? Szó sem volt róla...

- Egyébként amennyiben digitális műholdvevőd van (mostanában ez a jellemző), akkor két féle képpen csatlakoztathatod a TV-re: digitálisan: (HDMI), vagy analóg módon (SCART, RCA, RF). A kérdésben feltett DVD felvevőn, pedig nincs digitális bemenet, a jelet analóg forrásból kapja (RCA vagy SCART vagy RF).

(DVB (Digital Video Broadcasting - digitális videó műsorszórás) esetében három féle létezik: DVB-C-Cabel-kábel, DVB-S-Satellite-műholdas, DVB-T-terristial-földfelszini, ezekben az esetekben digitális jelet sugároz az adótorony és Te digitális jelet veszel. A set-top-box (vagy a TV-be épített digiális tuner) alakítja ezeket a jeleket nézhetővé. Ezt a jelet a feljebb leírt analóg és digitális módon tudod, a DVD felvevőre, TV-re kötni... Szóval, ha van egy digitális jel forrásod, de azt mondjuk SCART kábellel kötöd a TV-re akkor ott analóg a jelátviteled...)


"Márpedig ha az, akkor annak át kell menni egy tunerkártya bemeneten"

A tuner kártya arra való, hogy a földi, műholdas vagy kábel TV analóg és/vagy digitális jelét behangolja, hogy a számítógépeden nézni tudd.

Nem arra való, hogy egy analóg jelet bemásolj (bár azzal is meg lehet oldani), arra a digitalizáló kártya való (hang-kép elcsúszás és a minőség miatt.)


"Ne már csak földi analógot nézhessünk egy modern tunerkártyán"

Ki mondta? Egy modern tuner kártya rendelkezik digitális és analóg bemenettel is. Így be tudod hangolni mindkét fajta adást. De felvenni, csak analóg forrásból tudsz vele, mivel egy "modern tunerkártya" sem rendelkezik digitális jel bemenettel (pl. HDMI).


"Akkor a tunerkártyák bemeneti csatlakozói dekorációnak vannak?"

Nem, nemcsak dekorációnak vannak:

- Antenna csatlakozó: azért van, hogy egy antennát csatlakoztass a készülékre és behangold az analóg és/vagy digitális adást

- RCA (sárga-piros-fehér) bemenet: azért van -ha van-, hogy analóg forrásból tudj rögzíteni.


Megkérdezném, hogy egy DVD felvevő jelét, amelyik jobb esetben rendelkezik digitális HDMI kimenettel, és rendelkezik analóg kimenetekkel (RCA/SCART/RF), hogyan kötöd úgy számítógépre, hogy ne legyn szükséges A/D konverzióra?



Kérdezőnek!

3 lehetőséged van:

- kiírod DVD-re a műsorokat és berippeled számítógéppel

- veszel egy tunerkártyát és azzal bemásolod a videókat (olcsóbb, de gyenge minőségű és hosszú felvételnél elcsúszik a kép és a hang)

- veszel egy digitalizáló kártyát amit erre találtak ki (drágább, de jobb minőségű és a jobbak figyelnek a hang-kép elcsúszás megakadályozására)(Easy-Cap-et felejtsd el mert ez semmire sem való.)

2012. febr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

akkor elmondom részletesen miért érdekel: a dvd merevlemezén egy csomó filmet felvettem (műsor, sorozatok, mesék), amiket az írója segítségével kiírtam dvd-re, de mivel az írója nem jó (nem zárja le a lemezt-már vagy 10 dvd-t kidobtam emiatt) gondoltam inkább a szgépre mentem le és onnan írom ki dvd-re.

Hát a válaszokat olvasva nem igazán van rá lehetőség erre, pedig egy csomó filmet amit a tv sugárzott ki akartam írni... :(

2012. febr. 6. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!