Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » LAN tipusú csillag topológiás...

LAN tipusú csillag topológiás hálózatot szeretnék csinálni, de nem tudom, hogy kell. A nyomtatás miatt lenne fontos, hogy a 2 laptopról is tudjunk nyomtatni a szomszédban lévő nagy asztali számítógépre kötött nyomdával. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Leírná valaki részletesen, hogy tudom megcsinálni?
2012. márc. 1. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően egy switch, vagy akár egy sima hub is elég a topológia kialakításához.

DE ha nincs automatikus IP cím kiosztás és natolás, akkor érdemes egy routert beszerezni.

A sima otthoni routerekben van általában egy beépített 4 portos switch is.

Erre csak rá kell dugni a gépeket és működik is.


Most hogy néz ki a netetek?

A szolgáltató csak modemet adott, vagy komplett routert?

(Ha lan port van rajta, akkor esélyes, hogy csak modem -> routert kell beszerezni.

Ha 4 portos, akkor elég lesz egy switch is a hálózatba, ha a cucc oszt ki IP címeket.)

2012. márc. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A net jó, asziszem 6 megás. T-com a szolgáltató, és ilyen modem/router:


[link]

2012. márc. 1. 23:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Hmm, milyen IP-t osztott ki most a gépednek?

(ipconfig parancsot írd be egy parancssorba kérlek.)


Mert nem vagyok meggyőződve, hogy ez tényleg oszt is IP-t. :)

Ha 192.168. valami, akkor rendben van, abban az esetben egy sima switch is elég lesz neked, ha nem, akkor esélyes, hogy egy "rendes" routert kell venned. (Egyik sem vészes árban, kb ugyan annyiba kerülnek.)

2012. márc. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát beírtam oda, de kidobott egy kis ablakot de be is csukta. De amikor megnyitottam akkor voltak ott számok, pl. 192.168.1.3/....
2012. márc. 1. 23:43
 5/8 anonim ***** válasza:
start menü, futtatás, cmd.exe
2012. márc. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na, akkor mégis oszt IP-t, ez esetben tényleg elég lesz egy switchet venned.
2012. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Laptopról és pcről tudsz egyszerre netezni? Ha igen akk semmit nem kell venned. Megosztod a nyomtatót az asztali pc -n, feltelpíted a laptopra és kész is.
2012. márc. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És, hogy tudom megosztani a nyomtatóm?
2012. márc. 2. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!