Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopon lecseréltem a combót...

Laptopon lecseréltem a combót DVD+RW -re, de nem tudok írni vele, mert mintha nem látná a rendszer. Milyen szoftver kell?

Figyelt kérdés

Latitude d400 win7-el. A driver ND-5100.

Tudna valaki linket telepítőhöz,illesztőhöz, mert én napok óta hiában próbálkozom. Lehet, hogy nem is azt keresem ami kell?. Egyszerű, képzetlen felhasználó vagyok, csak a gyerekek videóit szeretném lemezre írni, illetve meséket nekik.Szóval nem vagyok x generáció.


2012. márc. 9. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá semmi, alapból látnia kéne. Talán valahol valamit elfelejtettél összedugni.
2012. márc. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bárcsak ilyen egyszerű lenne...

Az Eszközkezelőben azt írja, hogy az "eszköz megfelelően működik", mégis mindig kidobja a lemezt, illetve azt mondja, hogy nincs bent cd. A driver pedig biztos, hogy jó, mert másik gépben (Inspiron)működött.Két író programot is kipróbáltam, az eredmény mindkettőnél ua.

2012. márc. 10. 08:23
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és több fajta lemezt is kipróbáltam.
2012. márc. 10. 08:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Képzavar. Eddig arról volt szó, hogy a gép nem látja a meghajtót. Most meg a meghajtó nem látja a lemezt? Olvasni se tud, vagy csak írni?
2012. márc. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

DVD-t nem ír, nem olvas, nem játszik. Az Eszkez.-ben a DVD meghajtó nevét adja ki, de ennek tulajdonságaira kattintva CD-romot ír ki, (nem DVD+RW-t) és ezt az eszközt nevezi működőnek.

A comboval minden oké.CD-t ír/olvas.

A Power dvd "nem kompatibilisnek" nevezi a DVD meghajtót, az író progiknál pedig nem lát lemezt,ill. kilökdösi azt.

Illesztő program? De honnan tudjam, hogy milyen/melyik kell?

2012. márc. 11. 10:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyanús, hogy talán az oprendszered lehet meghülyülve. A win7 DVD-ről tudsz bootolni?
2012. márc. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A comboval igen.

Kezdek a BIOS-ra gyanakodni, hogy át kell állítanom valamit. De mit? Esetleg újra telepíteni a Win7-et új beállításokkal. Vagy mindkettőt meg kéne cselekedni...?

Vagy frissíteni kellene a BIOST(Ez utóbbit nem vállalom be.)

Jó lenne e nélkül megúszni, mert ahhoz szakit kell hívnom.

2012. márc. 12. 10:03
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a figyelmedet! Küldtem a pontokat.

Nem én voltam a teljesen hülye, mert a kütyü adta meg magát. Elöször még bevette, meg is pördítette a lemezt, de később már semmit nem művelt.Így vásároljon rokontól az ember!!!(Ezért volt, hogy magamban kerestem a hibát)

Mégegyszer köszönöm a segítő szándékot!

2012. márc. 17. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!