Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » ASUS K53SV-SX055D. Ennek a...

Z9 kérdése:

ASUS K53SV-SX055D. Ennek a típusú laptopnak a felső része fekete vagy sötétbarna?

Figyelt kérdés
Ha valakinek ilyen típusú laptopja van vagy esetleg látta már ezt a típust élőben, nagyon megköszönném a segítségét.A laptop általában barna színűként van hirdetve, de az egyik képen feketének a másikon pedig sötétbarnának tűnik a FELSŐ rész.... Előre is köszönöm szépen a segítséget

2012. márc. 13. 19:40
 1/6 djhell ***** válasza:

szia nekem ASUS K53 SV notim van, barna :) én nem vagyok a barna szín kedvelője, de szerintem stílusosra sikerült a gép :)

a külsőről meg annyit, hogy barna és szürke színben jelent meg csak, mivel a szürke eléggé világosra sikerült, ezért minden bizonnyal a sötét színű mind barna (picit hülyén hangzik :D )

szerintem jó választás :)

ha bármi kérdésed van írj üzit ! :)

2012. márc. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a segítséged :-)Az lenne a kérdésem hogy te mennyiért vetted a notit? És meg vagy e elégedve a teljesítményével (proci) újabb játékok futnak e stb. Nagyon tetszik ez a típus esztétikailag is ezért szeretnék minél többet tudni róla :-) Előre is köszönöm :-)
2012. márc. 15. 21:16
 3/6 djhell ***** válasza:

sajnos árat mondani nem tudok, mivel Romániában élek és nem boltban, hanem egy aukción vettem (új, leragasztott gyári dobozban, az egyedüli ok amiért sokkal olcsóbb volt az, hogy a tulaj Olaszországból hozta és nem úgy sültek el tervei ahogy szerette volna, ezért a bolti ár FELÉNÉL OLCSÓBBAN hozzájutottam, szóval hihetelen ''biznisz'' volt ez Szilveszter előtt 2 nappal :) )

Mivel többféle összeállításban is kapható, ezért leírom, hogy mi van az enyémben: Core I5 2430M - 2.4 GHZ - TurboBoost-al 3 ghz nél picivel több

4 gb memória 1/2 szabad slot, maximum 8 gb-t képes kezelni

gyárilag előtelepített Win7 Premium (nekem törölnöm kellett az olasz nyelv miatt, külön partíción adják a programokat vele, tehát telepítő CD-t nem fogsz találni a dobozban)

640 Gb HDD 1/2 slot

ODD: Dvd

Videókártya: Nvidia Geforce GT540M - 1 Gb - CUDA

Szóval szerintem nem gyenge gép, mostanában nagyon nincs időm játékokkal tölteni az időt, de Januárt végigjátszottam és nem okozott neki gondod egyetlen játék sem (ha játékra akarod venni, akkor vegyél hozzá Coolert és ne sajnáld a pénzt, jó minőségűt vegyél)

A billentyűzet minősége kiváló, bár nem világít...a között levő rés lehetővé teszi, hogy könnyebben tisztítani tudd - a billentyűk szép csendesek - a funkciógombok, ahogy képeken is láthatod ki vannak emelve kék talán zöld színnel

a touchpad is jó minőségű, érzékeny, támogatja a multitouch - technológiát - talán a gombjai picit hangosak kattintáskor ( de szerintem nem ezért fogod lebeszélni magad róla)

a kis állapotjelző ledek zölden világítnak, nem zavarnak a sötétben

a beépített hangszórók viszonylag erősek, laptopokhoz viszonyítva szép a hangzás, de én 5.1 hangrendszerrel használom, a hangkártyája kiváló azt kell h mondjam :)

a beépített cuccok: WIFI, Bluetooth stb. szerintem kiválóak, bár a bluetoothnál Sony Ericsson telónál akad némi probléma (a telefon nem mindig látja a notit), Nokiával és Samsungal is tesztelve - Kiválóan működik, sebessége a normál

a monitor nagyon szép képet ad (LG) még akkor is, ha energiatakarékos módban használod - 1080p filmeknél nagyon király :)

ami talán még ellene szólhat, az az, hogy a töltő bemenetet talán a meleg levegő távozására szolgáló nyílás után kellett volna rakniuk, de ez már csak 1 kis hiba...

nekem még nem adódott vele különösebb problémám, leszámítva, hogy első nap amikor megkérkezett és a windowsot telepítettem rá, véletlenül megformáztam a gyári programokat tartalmazó particiót...a wifi drivert kellett sokat keresnem :) de végülis minden heppy :D

összesítésben: nagyon jól megy rajta a win7 64 bit, kiválóan futnak rajta a játékok / programok, a tisztítása is könnyű mellesleg nem is csúf :)


küldök 1 linket, ahol ilyen géppel játszanak ezen pl a GTA IV-vel + fraps :

http://www.youtube.com/watch?v=HJN6rQw0XrE


remélem tudtam segíteni ezzel, hogy leírtam tapasztaimat

ha bármilyen segítségre van szükséged írj üzit és msn-en vagy bárhol segitek :)

2012. márc. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a részletes tájékoztatót szinte mindent leírtál amire kíváncsi vagyok :-) Még annyit szeretnék tudni hogy mivel nem vagyok egy nagy pc guru, nem tudom hogy mit jelent a TurboBost, illetve a memóriánál írtad hogy 1/2 Szabad Slot...:-) Na ez nekem kínai :-)

Illetve még annyi lenne hogy azt jól látom e hogy a touch pad környékén a sötét barna színnek egy kis aluminiumos hatása van ugye? :-)

Azthiszem ennyi lenne nagyon sokat segítettél mégegyszer köszönöm szépen. :-)

2012. márc. 17. 19:24
 5/6 djhell ***** válasza:

A TurboBoost az Intel új technológiája, egyféle ''teljesítménynövelő'', azaz pl mint nekem is a processzorom alapjáratban 2,4 GHZ (ezen fut pl netezés közben) - de ha a gépnek hirtelen teljesítménynövekedésre van szüksége, akkor bekapcsol a TurboBoost és a processzor órajelét feltolja 3-3,1 GHZ-re (szóval nem fagy le vagy akad meg, hanem ad neki egy plusz lökést) - de nem 3.0 ghzre tolja fel mindig, hanem amennyire szükséged van (ha 2.6 elég, akkor annyira tolja fel)

A TurboBoost tevékenységét figyelheted az Asus oldaláról letölthető Intel TurboBoost asztali minialkalmazásával (először telepítened kell az Intel Chipset drivereket)

A memória 1/2 szabad slotja azt jelenti, hogy az alaplapon 2 hely van Memóriának (RAM-nak), az alaplap képes kezelni max 8 gb ramot ebben a tipusban, nekem gyárilag van 4 gb (1 modul) és még van 1 szabad hely, ahová illeszthetek be RAM-ot (max még 4 gb-t)

Ugyanezt jelenti a HDD-nél is a slot, de ott nincs kikötés, hogy mekkorát tud kezelni (gyárilag van benne egy 640 gb-s, a szabad helyre pedig a közeljövőben tervezek egy legalább 128 GB-s SSD-t)

Természetesen a touchpad is aluból készült, jó minőségű, nem olyan mint az egyes műanyag borítású modellek esetében. (kevés újlenyomat marad meg rajta, ami marad pedig könnyet törölhető és talán a festése sem szabványos, 3 hónap használat után sem látszik, hogy használva lett volna (mindennap kb 4 óra használat után)

2012. márc. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 djhell ***** válasza:
ha bármire szükséged van írj üzit, mert témákat az adott kérdések megdumálása után nem nagyon szoktam figyelni :)
2012. márc. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!