Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik olyan vírus, amit...

Létezik olyan vírus, amit e-mailben lehet küldeni, és a számítógép újrarakása szükséges fertőzés esetén?

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A vírusok általában ilyenek, ha nem bír el velük semmi akkor az újratelepítés hatásosabb.


De ha a következő kérdés az, hogy melyik az és küldjenek-mondjanak, akkor ugyanúgy törlik a kérdést, mint az előzőt.

2012. márc. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
engem fenyegettek meg kapok ilyet vírust! igen, az előző is az én kérdésem volt!!! ezért kérdeztem akkor h ez h lehetséges! mert hiába volt már 1500 vírus a gépemen még nem kellett újratelepíteni....
2012. márc. 18. 16:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A fenyegetés csak beszéd.

Evidens, hogy levélben kapott alkalmazást nem fogsz megnyitni, akármit ígérnek benne.


A vírusfertőzések többségét maga a felhasználó okozza, hozza létre, aki önként nyitja meg a káros kódot tartalmazó alkalmazást.

2012. márc. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de ha a feladó egy tényleges ismerősöm, és korábban kaptam tőle vírusmentes levelet?!
2012. márc. 18. 16:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A vírus a levél megnyitásával nem kerül a gépre, mert az csak szöveg. A vírus csak melléklet lehet, és te is látod, hogy ha az .bat, .com, .exe kiterjesztésű, akkor békén hagyod, a biztonság kedvéért törlöd is a levelet.


Nálam egyszer olyan is volt, hogy zeneszámnak volt álcázva, majd a lejátszó egy codec után problémázott, és le is töltötte volna. A letöltött exe-ben pedig már ott volt a vírus. Igazából csak körültekintést kíván az egész védekezés, hogy nézd meg mire kattintasz, mi mit akar csinálni, nem pedig ész nélkül kattintasz minden felbukkanó ablakra, csak hogy eltűnjön.

2012. márc. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát jó, köszönöm a segítséget, csak az a baj, hogy nem értek én ezekhez... de tuti nem nyitok meg semmi mellékletet ezentúl! :D
2012. márc. 18. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!