Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógépháznál szükséges...

Számítógépháznál szükséges hogy az oldala fenn legyen? Úgy jobb a hűtés ha nincs nem?

Figyelt kérdés
Ki hogy használja? Hogy a legjobb?
2012. márc. 18. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért van oldala, hogy fent legyen és ez nem véletlen. Egész másképp áramlik benne a venti levegője ha nincs fent az oldala, de nem jobban, mint ahogy gondolod. Hagyd csak fent...
2012. márc. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem én. De így ha le van véve akkor legalább vagy 3-4 fokkal jobbak a hőfok értékek. Azt hittem hogy ez így jobb:( Akkor visszateszem.
2012. márc. 18. 21:26
 3/5 anonim ***** válasza:
mérd meg több helyen is a hőt házban levétel előtt és után, ha mindenhol kevesebb nyugodtan leveheted, én is oldallap nélkül használom és sokkal halkabb...
2012. márc. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jobb is csak egy kicsivel, hiszen attól hogy leveszed, még nem hűti több dolog (egy jobb házba úgy is tökéletesen meg van ez oldva). Szerintem hagyd rajta, mert úgy nem porosodik annyira.
2012. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2xSü ***** válasza:

Több előnye van, ha fent van:

- Ha jó a ház hűtése, akkor a házon belül kering a levegő. Ha leveszed az oldalát, akkor néhány komponens jobban melegedhet ezáltal. Nem csak a processzorról van itt szó, hanem a memóriától kezdve a merevlemezig, mindenről. Persze el tudom képzelni azt a helyzetet is, mikor a ház hűtése annyira nem jól működik, hogy akár minden eszköznek jobb a hűtése, ha nincs rajta a ház oldala.


- Viszont ha rajta van, akkor kevesebb por megy a gépbe.

- Meg kevesebb pók, bogár, ami akár zárlatot is okozhat.

- Akár lehet a ház oldalának hangszigetelő hatása is.

- Véd az egyéb behatásoktól is. (Pl. nem lép bele senki, akár a víztől is védhet némi baleset során.)

- Nem utolsó sorban azért esztétikusabb ha rajta van, mint egy kibelezett gép.

2012. márc. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!