Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tegnap újra telepítettem a...

Tegnap újra telepítettem a gépet és letöröltem a D partíció hogyan lehetne vissza állitani ujra telepités nélkül?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 15. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy új partíciót akarsz csinálni ahogy eddig volt, vagy a partíció adatait visszaállítani?


Új partícióhoz nem kell újratelepíteni, vagy újra felosztani a telepítőlemezről a tárterületet.

Easeus partition manager programban néhány lépésből megoldható:

a lemezek listáján a jelenlegi C-t átméretezed (resize), és leválasztasz annyi szabad területet, amennyi a D-nek kell. A második lépésben ezt a szabad területet formázod. Ha megvan, az alsó sarokban lévő Apply gombra kattintva a rendszer újraindul, és elvégzi neked az új partíció leválasztását és formázását.


Ha az adatot akarod helyreállítani, akkor a Recuva gy GetDataBack for NTFS programot próbáld. Amelyik adat nem lett felülírva, annál van esély hogy helyreálljon. De mivel a visszaállítási esélyt rontja az eszközön lévő további adatírás, és te pont utána kezdted el a rendszert (vagy esetleg még más programot, adatot) létrehozni, akár az egész felül is lett írva, amit már nem állíthatsz vissza.

2012. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

ezt értem és jól is mondom de

most nekem egy 80 GB winchester van benne

és feltelepítettem de ketté osztották én meg a hülye fejemmel neki fogtam feltelepíteni majd amikor ketté volt osztva a vinyo akkor a d partíciót töröltem én meg azt hittem hogy egybe lesz de így csak most a C:........ van és 40 GB-ott ismer fel

2012. ápr. 15. 11:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanígy ebben a programban megnézheted, és egy 40GB-os unallocated, vagy unformatted lemezterületet kell látnod.


Ezt tudod formázni is, és lesz 2x40GB partíció, vagy hozzáadhatod a C-hez, így lesz 1x80GB partíció.


De lehet az is elég, ha a lemezkezelésen belül adsz neki egy kötetnevet és betűjelet, vagy ott formázod, és ugyanúgy meglesz a 2x40 GB, láthatóan, használhatóan.

2012. ápr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!