Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit csinálhatok a gépemmel...

Mit csinálhatok a gépemmel hogy kicsit "helyre rázzam"?

Figyelt kérdés
Testvérem párszor cisnált már olyat hogy maikor már régen volt ujra telepítve a gép akkor valamit csinált és ilyen színes vonalak, (kék, zöld, piros, sárga, fehér) vagy hsanoló színek voltak totál össze keverve és pár óra alatt sorba álltak naggyából, azt mondta hogy a gép kitöröl mindent amit kell meg ami nem kell meg hasonlók, ő sem tudta. Na most ezt nekem kellene már megtennem mert kell. De hogyis? Tesóm nincs itthon ő nem segíthet. Előre is köszönöm a válaszokat, segítséget! :)
2012. máj. 10. 00:16
1 2
 1/12 <balage> válasza:
a "sok színes vonalas dolgot" hívják töredezettségmentesítésnek :)
2012. máj. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
na és ezt hogy kell csinálni? hogy ne legyen a szegény gép annyira megtörve? :D
2012. máj. 10. 00:43
 3/12 anonim ***** válasza:
vezérlőpultot megnyitod, rendszer, és valamelyik fülnél megtalálod a töredezettség mentesítés lehetőséget (nem tudom melyik fül, mert nekem nem xp-m van, de egy éve még az volt)
2012. máj. 10. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Start- minden program-kellékek- rendszereszközök- lemeztöredezettség-mentesítő - ráklikkelsz és már indul is.

Az ikonját is kirakhatod az asztalra - jobb klikk - küldés- asztal- parancsikon létrehozása, aztán már legközelebb innét is indíthatod. üdv. sok sikert:)

2012. máj. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én előtte lefuttatnám a CCleaner nevű programot, ami valóban törli a sok szemetet a gépről, és utána töredezettség-mentesítenék.

[link] - elég az ingyenes verziót letölteni, én a piriform oldalról töltöttem le. A program magyarul is tud. Nagyon jó kis karbantartó. üdv.

2012. máj. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Direttore ***** válasza:
És persze töredezettségmentesítés előtt kapcsold ki a lapozófile-t, mert úgy lesz a legtökéletesebb a töredezettségmentesítés
2012. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

egy translate angolra nem lenne gond :D Sajnos angol az XP-m :S

Köszönöm a válaszokat.

Akkor Start-Control panel?...

2012. máj. 10. 22:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Start-all programs-accessories-system tools-disk defragmenter - google fordítóval fordítottam, de szerintem így megtalálod. Itt aztán csak elindítod a programot. Ha régen volt a gép töredezettség mentesítve, eltarthat egy ideig. szia
2012. máj. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)


google translate 4ever :D REggel indítom is a programot, és ez miket töröl? mármint ha van a gépen játék meg dokumentumok zenék azokat törli? vagy csak az ilyen elkeveredett valamiket?

2012. máj. 10. 23:27
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ez nem töröl semmit. Elmagyarázom neked, nagyjából a lényeget, nekem is így magyarázták el, hogy tudjam, miről is van szó. Vegyünk egy írósztalt, amin dolgozol, teli mindenféle papírlapokkal, össze- vissza....szóval bordel van az asztalon. Neked szükséged van valamire, de mivel minden szanaszét hentereg, sokáig tart, míg megtalálod. Ha rend van, egyből megtalálod a dolgokat. Valahogy így van ez a gép merevlemezével is. Programokat telepítünk, távolítunk el, fájlokat rakunk ide -oda, végül a merevlemezen a fájlok úgymond töredezetté válnak, mert a letöltéskor vagy az eltávolításkor üres helyek maradnak a merevlemezen. Nos ezeket a fájlokat, a defrag szépen egymás mellé helyezi, így gyorsabban találja meg a gép a szükséges adatokat. Tehát a gép gyorsabban betölt. Szóval ne aggódj, semmi sem fog elveszni az adataidból.

Ha már itt tartunk, még azt is leírom, hogy ha elindítod a defragot /így rövidebb:)/ akkor kijelölöd a partíciót, C- elindítod. Ha befejezi, kijelölöd a D-t és ezen is lefuttatod. Esetleg ha van még más partíciód amin vannak fájlok, azokon is. Még egyszer sok sikert, szia:)

2012. máj. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!