Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mikor jó egy Laptop akkumuláto...

Mikor jó egy Laptop akkumulátorának?

Figyelt kérdés
Nem vagyok elég tehetős, hogy félévente új aksit vegyek a leptopomba. Tudnátok tanácsot adni,hogyan tudnám az aksim életét minél inkább kitolni
2012. máj. 21. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Én az aksit csak akkor használom, ha tényleg muszáj. Amúgy mindig hálózatról megy a gép.


Fontos, hogy ekkor is az aksi fizikailag el van távolítva a gépből, illetve az, hogy az aksit feltöltött állapotban rakjuk el.


Továbbá az is, hogy a nem használt aksi esetén is érdemes kéthetente 1x teljesen lemeríteni az aksit (kb. 5-10%-ra), majd teljesen feltölteni és megint elrakni.


Én így csinálom... remélem jól :D

2012. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A mai Li-ion akkumulátorokat már nem kell rendszeresen lemeríteni és feltölteni. Ha tudsz angolul, olvasd el a cikket róla a Wikipédián, főleg ezt a részt:

[link]

2012. máj. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!