Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az igaz, hogy nem jó a...

Az igaz, hogy nem jó a laptop akkumulátorának, ha olyankor is a gépben van, amikor be van dugva?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 16. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha huzamosabb ideig töltőn van a laptop, akor nem nagyon tesz neki jót.
2010. ápr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jó neki,ha be van dugva,kimondottan élvezi......:D
2010. ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocs lehet hülyén fogalmaztam: Tehát hálózati áramról működik a gép, és a töltő közben mindig tölti az akut. Közben nincs rá szükség, mert úgysem fogok vele menni sehová. Tehát jó neki, hogy az aku mindig a gépben van? Javítóban mondták nekem, hogy azért puccanhat ki az aku, ha állandóan ilyenkor is benne van.
2010. ápr. 16. 17:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Én annak a híve vagyok hogy hosszan tartó hálózati áramról való működésnél aksi nélkül legyen a notebook, van túltöltés elleni védelem az aksikban, de jobb ha óvatos az ember, valamennyivel rövidíti az aksi élettartamát
2010. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azta, ezt tényleg soha senki nem mondta és nem is hallottam még ezelőtt. Vásárláskor is csak annyit mondtak, hogy az nem jó igazán az aksinak meg magának a laptopnak sem, ha túl sokat működik akuról, de hogy nem jó ha mindig benne van ezt sose. És most emiatt puccant ki az akum. :( Köszi mindenkinek a válaszokat :)
2010. ápr. 16. 19:05
 6/9 anonim válasza:

Hát nem tudom, az enyém több mint 3 éve benne van és 95%-ban asztali gépnek használom, de ha elviszem valahova, akkor is vagy 1,5 órát kibír. A li-ion-os akukban van töltésvezérlő és ha megvan a cellafeszültség akkor nincs töltés vagy talán csepptöltés van, de ezen felül lehet, hogy a laptop is szabályoz a töltésen, ezt nem tudom.

Így meg ha elmegy az áram akkor is vígan lehet gépezni tovább... :)

Ha meg ki akarod venni az aksit, akkor olyat is hallottam, hogy fel kell teljesen tölteni utána egy jól szigetelő zacsiba tenni, lehetőleg kiszívni a levegőt belőle és betenni a hűtőbe. Ugyanis az aksik az állásukba is gallyra mennek, az alacsony hőmérsékletben viszont lassul ez a folyamat.

2010. ápr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem be se indul ha nincs benne az akksi mikor rádugom a töltöre.
2010. ápr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

A li-ion-os aksik gyárilag 30-40%os töltöttséggel érkeznek. A tévhittel ellentétben ezeket nem kell formázni (lemeríteni és feltölteni).

Amennyiben rendszeresen hálózati áramforrásról használjuk a gépünket, nem kell tartani semmitől, ugyanis az aksik elektronikája szabályozza a töltést. Kb 93-95%nál tölti vissza 100%ra. Szóval nincs jelentősége.

Viszont amire figyelni kell, az az, hogy ha aksiról megy a gép, akkor nem szabad teljesen lemeríteni. Minél többször kerül a gép lemerített állapotba, annál rövidebb lesz az élettartama az aksinak. Nekem a gépem 25%nál hibernálja magát automatikusan.

Li-ion-os aksikat használunk notebookokban, telefonokban, stb...stb..


Kicsit részletesebben, de angolul:

[link]

[link]

2010. ápr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem jó nekik ha benne van a be is van dugva De....

Én nekem Apple MAC book-van. az egyik olcsóbb, nem a 630 ezres.

Én hogy vegyem ki az akksit, nekem le kell a hátulját venni hozzá, és az alatt van az akksi vagy akksik.

bár az apple biztos úgy találta ki hogy jó legyen

asus-nál is így van, ACER-nél le kell venni,.

2010. máj. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!