Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most rakattam össze egy újj...

Roli666 kérdése:

Most rakattam össze egy újj gépet és fagy mitől van?

Figyelt kérdés
4gb ram 1gb vidikártya, 3 magos 3ghz-s proci windows7 semmi baja se volt eddig de most rájött valami hogy bekapcsolom nem is tudok semmit csinálni vele mert bejön az asztal és nagyon lassú lefagy stb. csökkentett módba meg simán megy, eddig se volt semmi baja, vírus vagy valami lehet? mit tudok tenni?

2012. máj. 29. 21:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hát nem is tudom... :)

valamelyik nap pont egy ilyen PC szaküzletben összerakott gépet mutatott Hart barátunk

Sajnos az a baj hogy rengeteg üzletben fingjuk sincs arról hogy pontosan mit is csinálnak és hogyan kell jó gépet összerakni.

Inkább hiszek az itt hozzászóló embereknek mint néhány PC szaküzletnek nevezett (papíron hozzá értő) munkatársainak:)


Most mondok egy példát:

Bementem egy PC üzletbe (Nem nevezem nevén)

és kérdezetem az ott dolgozó "szakitól" hogy FSP hexa tápjuk van-e

Azt mondta az nincs de Codegen van... persze én kiröhögtem erre mi volt a válasz?

Sokkal többen hozzák vissza a márkás tápokat mert tönkremennek... Erre én nem lehet hogy azért nem hozta még a szuper Codegen tápot mert előbb ment tőle tönkre a gépük mint maga a táp? Aztán ott is hagytam :D


Szóval igen... nekik nem az az érdekük hogy neked jó géped legyen hanem az hogy minnél nagyobb összeget gomboljanak le rólad...

Hiába csúcs gép akkor is úgy vannak az alkatrészek összeválogatva hogy neked legalább egy éven belül valamire költened kelljen :)


Bocs nem akartam regényt írni de azt fogadjátok el hogy a kereskedők sosem a te érdekeidet fogják nézni

Lásd a Codegenes példát.


Jah és amúgy az én gépemre is van 3 év gari pedig nem kompletten vettem :)

2012. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Még annyit szeretnék hozzátenni az előzőhöz hogy egy PC szaküzletbe úgy menjetek be hogy pontosan tudjátok mit szeretnétek vásárolni ne pedigúgy hogy "hááát nem is tudom"

Mert rengeteg helyen kihasználják azt hogy nem értessz hozzá...


Ha gépet szeretnél összerakatni előtte inkább olvasgass utánna a hardvereknek és kérdezz meg hozzá értő embereket

és az alapján válassz alkatrészt és sose bízd a döntést egy szaküzletre mert nem sok jó sül ki belőle. :)

2012. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!