Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mac, Linux, Windows?

Mac, Linux, Windows?

Figyelt kérdés
Nekem windows 7 ultimate 32 bites operációs rendszerem van. Kétszer már töltöttem le rá Mac os x Lion kinézetet, de mivel ez csak egy hackelt téma volt nem működtek megfelelően az alap dolgaim a gépemen (acer travelmate 5520-as laptop). Azon gondolkoztam, hogy vajon lehet-e tenni rá egy nem apple gépre egy mac-es operációs rendszert. Itt: [link] találtam egy ehhez hasonló asztalt, ami mint kiderült, ubuntus. Az ubuntu tudtommal Linux, ha nem, javítsatok kérlek ki. Egy acer travelmate 5520-as laptopra lehet tenni Linux (Ubuntu) operációs rendszert?

#Windows #linux #kinézet #Ubuntu #Acer #dokk #asztal #Travelmate 5520-as laptop
2012. jún. 12. 10:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Lehet rá tenni bármelyik linuxot, meg valószínűleg lehet belőle csinálni hackintosh-t is. Utóbbi az eredeti OSX PC-re módosított, természetesen nem hivatalos változatát futtatja. Kicsit körülményes, de elméletben lehetséges.


Mondjuk elég értelmetlen dolog kinézet és témák alapján választani oprendszert. Akár linuxra, akár OSX-re váltanál, a jelenleg használt programjaid nagy részét el kéne felejtened, mert egyik nem tudja a másik szoftvereit futtatni.

2012. jún. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mac os x-re váltanék, de nem tudom, hogy rá menne-e a gépemre.(acer travelmate 5520-as laptop)

Linuxon/Macen nekem ezek kellenének: sims 2, adobe photoshop cs5 extended, MuseScore, skype és az alap cuccok(szövegszerkesztő, számológép, hangfelvevő, visszaállítás). Az unokatestvéremnek Mac os Snow Leopard-ja van, és neki a fent felsoroltak tökéletesen működnek.

Szóval: tehetek-e egy acer 5520-as laptopra Mac-et, ha nem, akkor a Linux képes-e futtatni a fentieket?

2012. jún. 12. 11:06
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

A linux biztosan nem futtatja ezeket normálisan, kivéve a szkájpot, de annak is csak nagyon régi és primitív változatát.


Hackintosh ügyben neked kell utánajárni a dolgoknak. Keress róla cikkeket, leírásokat, torrenteket stb. Ha nem tanulod meg magadtól, hogy működik és hogy kell vele együtt élni, akkor úgysem tudod majd használni. Ez nem olyan, mint a hivatalos rendszer, hogy feltelepíted, és onnantól kezdve működik. Kernel modifikációk, egyéni bootloaderek, driverek (kextek) hajkurászása, problémák a frissítésekkel stb. Ha nem tudod pontosan, hogy mit csinálj, jobb bele se kezdeni.

2012. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ugye ezeket a programokat szerentéd:

"sims 2, adobe photoshop cs5 extended, MuseScore, skype és az alap cuccok(szövegszerkesztő, számológép, hangfelvevő, visszaállítás)."


Akkor lássuk...


Linux: Sims2 windows verziója wine-on valószínű megy. Photoshop wine alatt tuti megy, de ott van helyette a Gimp, ami legalább annyit tud. MuseScore az cross platform, tehát Linuxon is natívban megy. Skype szintén van Linuxra. Libreoffice ott van, számológép alap, hangfelvevőnek Audacity, visszaállítás alatt nem tudom mit értesz.

MAC: Sims2-nek van MAC verziója, Photoshopnak szintén, csak vedd meg, mert elég esélytelen tört verziót szerezni MAC-re. MuseScore ugyanúgy megy MAC-en, Sykpe is van, többi programra is találsz megoldást.


Szóval nagyjából ugyanúgy boldogulhastsz mindkét esetben. Ellenben a MacOS ugye MAC hardverre van kitalálva. Az Intel váltás óta ugye felrakhatod PC-re is, de elég jó eséllyel valamihez nem lesz driver (hang, LAN, Wifi, valami). Linuxon ellenben ezek 99% hogy mennek, tehát mindenképp a Linuxot javaslom. Annál is inkább, mert a MacOS-t nem lehet szétberhelni, a Linuxot meg úgy témázod és alakítod, ahogy neked tetszik. A Mac ad egy kész felületet "eszi-nem eszi nem kap mást" alapon, mindent megmond neked, "helyetted gondolkodik". A Linux a kezedbe adja az irányítást: neked kell döntened mit szeretnél tenni.

Mivel én nem vagyok agyhalott, az utóbbit preferálom, de ezt mindenki maga döntse el...

2012. jún. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem mégiscsak az, aki lepontozta azt, hogy hozzáértés nélkül nem jó hackintosh-t használni. Próbálta már az illető egyáltalán, hogy így vágja?


Vagy az nem tetszett, hogy linuxon nem lehet normálisan sims-ezni meg photoshop-ozni? A wine az mióta normális? Vegyen az ember erőművet, hogy aztán úgy fusson minden, mint egy 486-oson? Hát a skype linux verzióját látta-e már az illető? Vagy esetleg a windows verzió maradt ki az életéből? Érdemes összevetni őket.


Kérdem én, csak nem a kedvenc linux fanboy-unk vette megint magára a dolgokat?

2012. jún. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene személyeskedés irányában elmenni.

Nem hiszem, hogy volna itt bárki, aki mindhárom platformot (Windows, Linux, MAC) betéve ismerné, max kettőt és esetleg ezek közül egyet preferál.

Mac-hez nem értek, azt nem is szólom le, de Linuxon a wine nagyon gyorsan fejlődik és akár még az 1-2 évvel ezelőtti verzióval sem lehet összevetni. Nincs erőművem, de szoktam játszani pár éves játékokkal gond nélkül. Igen, legújabb játékokhoz nem ajánlanék wine-t, a hardcore gamerek maradjanak windowsnál.

A Skype-nak meg tényleg elég egyszerű változata van Linuxra, de teljesen használható. Minek az a sok fölösleges eye candy, ami a windows verzióban van? A Linuxban mindig is a funkcionalitás volt az elsődleges és csak utána jön a design. Ugyanis feltételez egy bizonyos fokú józan észt és logikát, ami manapság a windows felhasználók többségénél sajnos nincs meg. Ahogy a mondás tartja, a Linux felhasználóbarát, mindössze megválogatja a barátait.

2012. jún. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
win
2012. jún. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Minek váltanál Mac OS-re? Mert szép? Én a kinézetért semmi esetre sem váltanék oprendszert.

Én pár napja Ubuntut használok az új gépemen, mert nem igénylek semmilyen Windows programot.

A Skype fut, bár a Windows-os változat sokkal jobb (és a MacOS kliens kb. olyan mint a Linuxos)!

Igen, az ubuntu valóban sok mindenben hasonlít a MacOS-re (több desktop, egérmutató, dizájn) de sokkal bonyolultabb rendszer. Hozzáértés nélkül a Sims 2-t és a Photoshop-ot linux alatt el lehet felejteni. Vagy fizess érte jó sokat és vegyél egy Mac Book Pro/Air-t vagy olvass róla nagyon sokat és csak akkor vágj bele a Hackintosba, ha biztos vagy abban, hogy mit csinálsz.

Ubuntura akkor válts, ha tudod használni az Ubuntut (főleg a Wine-t) és/vagy van ismerősöd aki ismeri a rendszert.

2012. jún. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Linuxra pld ott a gimp minek tökölni a prolishopal? wine alatt nekem sok minden jobban fut mint windowson..
2012. jún. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Megvan nekem a Gimp és a Photoshop is, mindkettőt ismerem, de Gimppel nem lehet animációt csinálni, így maradok a Photoshopnál. Nincs pénzem, hogy MacBook Airt meg ilyeneket vegyek magamnak - egyébként addig Afrikában éheznek - ezért maradok a Windowsnál egyelőre... de igazából a Linux jobban tetszik nekem. Van egy csomó könyvem róla, pl. hogyan csináljunk saját hálózatot. Internet nélkül tudnék dolgokat áttenni a gépemről apukáméra? Jól hangzik... Nem tudom, lehet-e új kérdést felvetni, de szerintem ez még mindig a témához kapcsolódik. Lehet-e egy Acer-es laptopra két operációs rendszert tenni?
2012. jún. 27. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!