Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nagyon hangos a gépem mit...

Nagyon hangos a gépem mit tudnék csinálni hogy halkabb legyen?

Figyelt kérdés
Próbáltam, hogy leveszem az oldalát de így is nagyon hangos van valami ötlet amivel halkíthatnám?
2012. jún. 21. 20:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
AMD Phenom(tm) II X4 955 3.20GHz procim van
2012. jún. 22. 13:01
 12/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam már többször is kitakarítani még fültisztítóval is áttakarítottam az egészet de ugyanolyan hangos.
2012. jún. 22. 13:16
 13/15 anonim válasza:
Na igen a Phenom procik nagyon szépen tudnak melegedni, alap hűtésük meg nem a legjobb. Ezt a hűtőt ajánlanám: [link]
2012. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Hazardteam ***** válasza:

Én pedig olyan árban, mint az előttem szóló Freezer A30-at (max 320W) - vagy esetleg valamivel olcsóbban Freezer64 Pro-t (max 150W) de ez utóbbi valamivel hangosabb.


Egyébként érdemes körbenézni az árak tekintetében, mert van, ahol a többi üzlethez képest akár 2-3000 Ft-al olcsóbban, van, ahol pofátlanul magas áron mérik ezeket, szóval elég nagy a szórás.


Tudod, nálad az a gond (és ezért írtam oda a Wattokat) hogy amit kaptál gyári hűtőt, az amolyan "éppen hogy elviszi, de legalább hangos" (a gyári) hűtő .


Ha halkabbat akarsz, ami ráadásul sokkal jobban hűt, akkor meg ugye fizess kategória. A te processzorod, ha jól tudom 125W-os max fogyasztással rendelkezik húzás nélkül. A gyári hűtő talán 90-100W hőt bír elszállítani a processzorodról, tehát alulméretezett és olyankor rendkívül hangos, mert magas fordulatszámon pörög és erőlködik. Ilyenkor, a nyári időszak külső hőmérsékletei mellett a ventilátor is melegebb levegőt fúj a hűtő felületre, lamellákra. Maga a processzorod ettől a melegedéstől még nem károsodik (ellentétben más részegységekkel pl. VGA/IGP chip, chipset, táp stb) mert van benne többlépcsős hővédelem.


Ahogy már írták, a PhenomII és különösen az I gyönyörűen melegszik. Tehát a hűtése valamivel nagyobb körültekintést igényel, mint az újabb processzoroké. Az Arctic hűtőkkel általában nincs probléma e téren, hozzák az elvárhatót és tartósak, hosszú távon használhatod őket különösebb gond nélkül. Néha belefújsz párat a bordák közé, kb. ennyire igénytelenek (általában) ilyen téren. Az áruk is reális és semmivel sem hűtenek rosszabbul, mint a 12-20000-es hűtőcsodák. Javaslom, hogy ha teheted áldozz rá, mert megéri. Valamelyikre a 3 közül szerintem.


De a vásárláskor, különösen a Freezer 13-nál közöld az eladóval, hogy pontosan milyen processzorra lesz, mert az pl. "univerzálisabb" annyiból, hogy többféle felfogatóval árulják, szóval talán még erre érdemes odafigyelni.


Ha esetleg nem lenne feltelepítve, vagy bekapcsolva (bios-ban és driverben) javasolnám még a Cool and Quiet nevű AMD-s kiegészítő "programot" (ha még létezik?) Ez az energia gazdálkodásért (is) felelős cucc visszaveszi a processzorod teljesítményét (és ezáltal a hőtermelését) azokban az esetekben, ha pl. nem végzel komoly munkát a gépen és nincs különösebben megterhelve. Pl. amikor csak böngészgetsz, vagy 2D-ben maszatolsz valamit a gépen.

Talán érdemes ennek is utána nézned (ingyenes és most, a jelenlegi hűtőd megléte esetén is javasolt; persze, ha létezik még a cuccos)

2012. jún. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nektek legalább hangos nekem halk :(
2013. okt. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!