Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől van ez? (szokatlan...

Mitől van ez? (szokatlan jelenség)

Figyelt kérdés
Ha elindítok egy játékot, egy idő után megfagy a kép és egy egy színű kép jelenik meg. Hang van de nem reagál semmire a gép csak ujraindításra...

2012. júl. 8. 16:01
 1/7 MaXXeGee ***** válasza:
Ezt hívják nyárnak, túlmelegedésnek "kékképernyőnek" (kékhalálnak) .. oda kellene figyelni a hőfokokra és igény esetén javítani a gép hűtésének/szellőzésének a hatásfokát :)
2012. júl. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy egyszínű kép? Kicsit konkrétabban?

Nem feltétlenül túlmelegedés, hardveres probléma is lehet, VGA, CPU, RAM, HDD...

De mielőtt erre gyanakodnál, érdemes megnézni a hardverek hőmérsékletét játék, illetve terhelés alatt.

2012. júl. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem kék halál... szines kép alatt azt értem, hogy lila, zöld, piros, szürke stb szinű képernyő jelenik meg.
2012. júl. 8. 16:25
 4/7 A kérdező kommentje:
A videokártyám átlag 50-60 °C-on pörög... :-\ tervezem hogy átalakítom egy kicsit a számítògép szellőzését. Szerintetek segítene rajta?
2012. júl. 9. 10:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen az a kártya, egy újabb kártyánál az egyáltalán nem rossz hőfok.

Én még mindig azt mondom, hogy szerintem nem túlmelegedés miatt van.

Amikor az én újonnan vásárolt VGA-mnak memóriahibája volt, akkor ment 10-20 percet tökéletes a játék - mindegy, hogy új vagy régi -, aztán behozott mindenféle szürke csíkos képernyőt, vagy megfagyott a kép, aztán elkezdett zúgni a hangfal, azon is csak az újraindítás segített.

Én hasonló problémára tippelek.

Nem ártana megnézetni egy szakemberrel, sajnos nem hiszem, hogy házilag tudsz vele mit csinálni.

2012. júl. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy terhelés alatt nem gond ha elmegy 60°C-ig, de alapjáraton 35-45°C-nak kellene lenni.
2012. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Geforce gtx 260-as kàrtyám van. Hát köszi az infòt :-)megnézem először a hűtést aztàn bevitetem ha nem megy :-)
2012. júl. 9. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!