Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Azt akarom megtudni, hogy...

Azt akarom megtudni, hogy csináljak bootolható pendrivet amiről xp-t szeretnék tenni laptopra. Mert akármit csináltam wintoflash, multiboot minden egyes program ami létezik kipróbáltam van ameik else jut a bootig?

Figyelt kérdés
Max leformázza a laptop vinyót és utána másol de semmi magáig a telepítésig nem jutok el.

2012. júl. 8. 17:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Amikor formázza a vinyót és felmásolja a fájlokat, az már a telepítő, de ne mondd el senkinek. Valahol a particionálással vannak gondok, ha az első újraindítás után nem hajlandó betöltődni a folytatás.
2012. júl. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezt követtem és csináltam és itt két részre van osztva a telepítő [link] de akkor se indul el a második része.
2012. júl. 8. 18:42
 3/16 anonim ***** válasza:
Azt tudom javasolni, hogy ha elég nagy a pendrive, akkor kerüld meg a dolgot. Csinálj egy bootolható linuxot, és másold fel rá az XP telepítő CD i386 mappáját. Utána indítsd el róla a gépet, és csinálj a laptopon egy FAT partíciót (kb. 1 gigásat, a lemez végén), majd abba másold be a telepítőt. Ezután csinálj a pendrájvból DOS indítólemezt, és arról indítsd a gépet. Tallózd be a felmásolt i386 mappát, és onnan a DOS telepítővel (winnt.exe) indítsd a telepítést. Magával a telepítővel csinálj a lemez elejére egy NTFS partíciót, és abba telepítsd, a második szakasznál már nem is fog kelleni a pendrájv. Ahhoz, hogy ezt meg tudd csinálni, a SATA vezérlőnek IDE kompatibilis módban kell lenni, illetve a FAT partíciónak 137 gigás határon nem szabad hátrébb lenni, máskülönben nem fogja látni a DOS a vinyót/partíciót. Kicsit macerás, de ha semmi más nem működik, akkor ennek működni kell.
2012. júl. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ez alapján a leírás alapján csináld: [link]


A múlt héten szenvedtem én is ezzel, végül sikerült.

Amit figyelmedbe ajánlhatok: 4 GB-osnál nagyobb és Kingston pendrive-ot ne használj!

2012. júl. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Öö amit küldtél linket hát olyat csináltam már de nem másolta fel egyáltalán a windowst a pen drivéra full üres volt mikor meg bootolni akartam volna róla vmi ntdlr hibát írt
2012. júl. 8. 20:42
 6/16 A kérdező kommentje:
Inkább szerváltam 1 átalakítót amivel usbként tudom rákötni a laptopra a dvd meghajtót de ennél is felmásolja a telepítő fájlokat újraindul és kezdi előről az egészet formázás másolás particiók stb...Biosban nem tudom h mivel állítsam át a bootsorrendet mert nincs + - gomb a laptopon page up-al meg down-al sem tudok állítani semmit.
2012. júl. 8. 21:15
 7/16 anonim ***** válasza:

Nos én a múlt héten napokon keresztül nagyon sok megoldást kipróbáltam, de a 8 GB-os Kingston pendrive-ra némelyik nem akarta feltenni a telepítő programot (amit linkeltem, az sem), vagy ha valamelyik fel is tette, a netbook nem bootolt róla.

A neten körbenéztem és akkor tudtam meg, hogy a Kingston pendrive-ok nem nagyon alkalmasak a bootolhatóvá tételre.

Ekkor vettem egy 4 GB-os TDK pendrive-ot, arra végülis azzal a megoldással sikerült felvarázsolni a telepítő XP-t, amit belinkeltem (FAT 16-ra kell formázni a pendrive-ot, FAT 16-ra pedig max. 4 GB-os pendrive-ot lehet formázni).

A boot sorrendet a nyíl fel-le-jobbra-balra billentyűkkel kell állítani, nem a plusz-mínusz-PageUp-PageDown billentyűkkel.

A Hard Drive-nél nézd meg, hogy megjeleníti-e a pendrive-ot második merevlemezként, ha igen, válaszd ki, nyomj F10-et majd Entert (ne a Removable Device-t válaszd primary boot-ként, én ezzel is szívtam).

2012. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát semmi fel le nyilakkal nem tudtam állítani a bootot.De paraszti eszemmel végig nyomkodtam minden billentyűt és az ó-val állította át a boot sorrendet -.-" Nem tom h jólesz-e majd így mert miótán a windows felmásolta a telepítő fájljait mindig újra indult ugye majd mindent kezdett előről.Semmi boot menü nincs a laptopon.
2012. júl. 8. 21:51
 9/16 A kérdező kommentje:
Semmi.Hiába van így most a boot sorrend.HDD.Cd/dvd.Removable disk.Be is bootol a lemez meg minden de ugyanaz ah végez a másolással és kezdi előről de ez már nagyon bosszant.
2012. júl. 8. 22:15
 10/16 anonim ***** válasza:
Csak először kell a lemezről indítani. Ha másodszor is arról indítod, akkor nem csoda, hogy elölről kezdi.
2012. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!