Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A 24 órás c++ könyvből mindent...

A 24 órás c++ könyvből mindent meg lehet tanulni a c++ programozásról?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem. szerinted miért vannak nagyobb könyvek?
2012. jan. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 2xSü ***** válasza:
100%

Annyit lehet elsajátítani, ami már elég ahhoz, hogy önállóan – a referencia kézikönyvben, interneten keresgélve – saját magad fejlődj tovább.


Ez olyan, mint az autóvezetésnél a KRESZ, meg a rutinvizsga. Elvileg elég ahhoz, hogy vezess, magad tanuld meg tovább az autó viselkedését, de nem leszel tőle gyakorlott, nagy tudású vezető.


Vagy olyan, mint egy alapfokú nyelvvizsga. Arra már elég, hogy az adott nyelven megértesd magad, így az adott nyelven rákérdezve egy-egy szó jelentésére, megtanuld annak jelentését, használatát.


Általában a nyelvi elemeket, a programozás menetét megismertetik ezek a könyvek, de azért a mai fejlesztői rendszerek hatalmas komponens gyűjteménnyel, függvénykönyvtárral rendelkeznek, amit nehéz is lenne egy könyvben összefoglalni. Nem beszélve arról, hogy egy-egy adott problémát hogyan oldasz meg vele.


Nincs teljes programozás tudás, csak olyan van, hogy elegendő. Ha az embernek szükséges vagy az ember akar, akkor mindig lehet tanulni valami újat.


Induláshoz jók lehetnek ezek a könyvek, de ami leginkább számít az a kíváncsiság, a kísérletező kedv, a problémák racionális, analitikus elemzésének képessége, no meg az állandó gyakorlás, a tudás használata.

2012. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy mindent. Az alap dolgokat nagyon jól elmagyarázza, és ennek következményében, el is tudod sajátítani. Kezdésnek tökéletes ez a könyv.


Ha elkezded, akkor az első óra után meglátod, hogy tetszik-e, szeretnél-e ezzel a nyelvel foglalkozni a továbbiakban.


Szerintem ha elkezded és megtetszik, akkor az első Hello World-nél már tudod, hogy ezzel kell foglalkoznod.

2012. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én már elkezdtem, a 3. óránál tartok, és eddig nagyon tetszik:) Nem tudom miért:) Azt csinálja, amit "mondok" neki.Egyébként 13 vagyok, ebben a korban jó elkezdeni?Vagy lesznek olyan részek amiket nem fogok érteni mert kellene hozzá a matek?
2012. jan. 15. 15:31
 5/8 2xSü ***** válasza:

Szerintem alap szintű matematika elég. Hacsak nem matematikai problémát akarsz leprogramozni, akkor elég ismerned az alapműveleteket.

Meg persze a kettes ill. tizenhatos számrendszert sem árt ismerni olyan szinten, hogy el tudd magyarázni másoknak. De kezdésnek még ez sem feltétlenül szükséges a mai korban.

2012. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kezdéshez még nem kell sok matematika. Az csak akkor kell majd, ha komolyan akarsz vele foglalkozni.
2012. jan. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó matek kell a programozáshoz, nem véletlenül van egyetemen főiskolán olyan szintű matek infonál ... mérnök infot tanulok és már elég húzos ...
2012. jan. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És még annyit, könyvekből nem fogod elsajátítani, max a nagyon alapokat ...
2012. jan. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!