Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen operációs rendszerű...

Milyen operációs rendszerű laptopot/notebookot érdemes venni: windows vista, windows 7 vagy windows ultimate?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy laptopot vagy egy notebookot de nem tudom milyen operációs rendszerrel vegyem. Leginkább internetezni (youtube, facebook, e-mail, online játékok, online filmnézés) és filmeket nézni, zenéthallgatni (DVD,CD) és esetleg játszani (minecraft, online letöltős játékok). Légyszives ha tudod azt is írd le hogy esetleg ebből a laptop vagy notebook fajtából milyen kell és ezekből mi a leges legolcsóbb. Előreis köszönöm válaszát! :)))

2012. aug. 3. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem vennék olyat ami Windowsal előre van telepítve, ezekbe az oprendszer ára bele van számolva, tehát ugyan olyan árban már kapsz olyan gépet ami ugyan Freedos-al vagy Linuxal van telepítve, de lehet, hogy a RAM-ja dupla akkora, vagy a CPU-ja valamivel erősebb. Windowst meg majd töltesz le.
2012. aug. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten úgy néztem gépet, hogy ne legyen rajta oprendszer.

Sajnos csak olyat találtan amin volt és bosszankodtam is rajta, hogy ezzel legalább 30-40.000 Ft-ot bukok az áron.


A Win7 különböző változatai között alig van eltérés, Vistával már szinte egy gépet sem adnak. ("windows ultimate" pedig nincs, az inkább Win7 ultimate, amivel szintén nem szoktak gépet adni.)


Laptopokra általában Home, vagy Home Premium szokott előtelepítve lenni, de mint már írtam olcsóbb enélkül venni.

Persze ebben az esetben jó, ha ingyen be tudod szerezni a Win7-et, lehetőleg legális formában*. Ha nem, akkor olcsóbb, ha a gépen van az oprendszer, mint megvenni külön dobozos vagy OEM kiszerelésben.


(*: Sok egyetemen még mindig legálisan beszerezhető!)

2012. aug. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
pcx. hu itt vásárolj ÉS FŐLEG ELŐRETELPÍTETT WIN= NÉLKÜL!!!!
2012. aug. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!