Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win XP-n miért van 2 rendszerg...

Win XP-n miért van 2 rendszergazda, ha mégsincs?

Figyelt kérdés

Mindig hibernálom a gépet, amin Win XP SP3 van. Viszont ha nem hibernálom, a gép újraindításakor egy "Rendszergazda" felhasználónevű fiókba lép be automatikusan, ami a stock Windows felületet adja vissza, lankás háttér, csak kukaikon, stb. Ha kijelentkezek, csak a saját fiókomat látom, a rejtélyes Rendszergazda fiókot nem. És még a vezérlőpultban is csak a saját fiókom van, és a vendég fiók inaktív módban. Mi lehet a baj? Hogy tudom eltüntetni a rendszergazda fiókot, vagy legalább azt elérni, hogy hozzám jelentkezzen be?

Az a válasz pedig nem érdekel, hogy telepítsem újra a vindózt :)


2012. aug. 5. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
ha jól sejtem akkor,az a probléma hogy a saját fiókod a rendszergazda.pl nálam Kis Pista :D
2012. aug. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Start/Futtatásba beírod:

control userpasswords2 (és Entert nyomsz)


Itt beírod a rendszergazdi helyett a saját felhasználódat és jelszavadat, így téged fog automatikusan beléptetni. Ha nem akarsz automatikus belépést, akkor meg vedd ki a pipát a sor elől.

2012. aug. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Windows XP Professional SP3 van nekem is, van Root fiók, van Rendszergazda és van a Saját fiók. Ez is három. Az egyik "titokzatos" fiókod a Root lehet. Telepítésnél van rá szükség. Egyébként én ezt a Root fiókot csak Csökkentett módban látom.
2012. aug. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#2: Köszi, működött!
2012. aug. 6. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!