Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért minden játék konzolos...

Miért minden játék konzolos manapság?

Figyelt kérdés

Mostanában figyeltem fel rá,hogy minden játékot először konzolra adnak ki,utána portolják át PC re.Ráadásul a játéktesztekben is konzolon próbálják ki a játékokat.Nem idegesít,csak nem értem miért jobb a konzol mint a PC :D

A PC-n ugyebár minden játéknak jobb a grafikája,mint egy Xbox-on,esetleg PS3-on és nem hiszem hogy egy kontrollerrel olyan jól lehet játszani FPS játékokat,azért ahhoz csak egér kell,mégis rengeteg ember konzolon játszik pl. BF3,MW3-at meg a hasonló új FPS játékokat.



2012. aug. 7. 13:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Konzolra csak ki kell találni a játékot, nem kell optimalizálni, nem kell vele szenvedni. Konzolra egyszerűbb és olcsóbb játékok fejlesztése, sokkal egyszerűbb őket megalkotni, minden adva van. Pc-re már megy a lobbi, melyik nagy gyártó cuccain fusson majd jobban, mire hogy legyen optimalizálva, mennyire legyen hardwareigényes, hogy akinek kisebb gépe van, az is megvegye, de közben megérje érte gépet fejleszteni.

Pénzről szól az egész.

A konzol mellett szól az is, hogy több eredeti fogy belőle, mert a flashelés károsíthatja a gép szoftverét, sokan nem kockáztatnak és ugye az online részt is elveszítik vele.

2012. aug. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!Így már érthető a dolog :) Ugyan konzolhoz nekem nem sok közöm van,de el nem tudom képzelni, hogy egy Cod-ot hogy lehet azon játszani :D Bár mindig is akartam volna egyet,lehet majd beszerzek 1-2 év múlva.Most olvastam ezt a Live- os dolgot,hogy Xbox-ra fizetni kell havonta/3 havonta a multit,ez elég nagy érvágás annak,akinek nincs olyan sok pénze,mégis multizna :D
2012. aug. 7. 14:36
 3/24 anonim ***** válasza:

Hát ilyen ez a popszakma. Amit a pc nem tud visszaadni, az a verekedős játékok hangulata, normális verekedős játék a mortal combat óta nem jött pcre, xboxra és psre folyamatosan és iszonyat jók. A mászkálós akciójátékok is jobban konzolon és a sportjátékok. Igazából a pc-nek szinte csak az rpg, fps és ezek a furcsa hibridek maradnak (Alan Awake, Alone in the Dark), ráadásul konzolhoz is csatolhatsz átalakítót, amivel tud egeret és billentyűzetet kezelni. Egy baja van, a jó minőségű az drága:D

Amúgy simán lehet fps-t is játszani konzolon, csak megszokás kérdése, Battlefield pl sokkal jobban irányítható vele, főleg mikor járműben vagy.

2012. aug. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
7900Ft egy évre az havi kb:650Ft szerintem nem sok!!
2012. aug. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Ez igaz.Kipróbálnék mondjuk egy Assassin's Creed-et konzolon,biztos k*rvajó lehet játszani úgy :D Pc-n toltam,úgy is elég jó,de valahogy nem az igazi.

"7900Ft egy évre az havi kb:650F" Az tényleg nem sok,azt hittem drágább.

Arra is gondoltam hogy a BF3-at f*sza lehet irányítani konzollal,bár még mindig nem tudom elképzelni hogy lehet lőni egy kerek forgatható bigyóval :D

2012. aug. 7. 14:46
 6/24 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem sok 7900 Ft, de ha azt nézzük, hogy ezt ingyen is lehet és jobb minőségben (PS3) akkor már elég sok, legalábbis nekem.

Nem a forgatható bigyóval lősz:D Azon kívül még sok gomb van a kontrolleren köztük ravasz is.

2012. aug. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Akkor honnan telik PS3-a és játékokra havi 650Ft sok?Internetre meg telik?Akkor itt valami nem frankó! Napi egy-két üdítővel kevesebbet iszol nem eszel minden nap chps-et és simán megspórolod havonta akár a kétszeresét is!!!
2012. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ps3 minősége jobb, de full HD-ban annyira nem észrevehető a különbség, cserébe az Xbox controller sokkal kényelmesebb, de ez szubjektív.
2012. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
5%
A Ps3 minősége nem jobb ez már számtalan vitában eldőlt nem kérdés hanem tény!!!Ebben a kérdésben a multizáson van a hangsúly nem a konzolokon!Az Xbox360 multijai jobbak ez is tény!!Azt is el kell mondani hogy mikor a PSN-t feltörték 33 millió ember banki adatait lopták el,és 1 hónapig nem is működött!Jó ez csak egyszer fordult elő!Ahogy a mondás szól "a kivétel erősíti a szabályt"!!!
2012. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ezzel a fanboykodással csak magadat járatod le, már mindenkinek elege van belőled. Gondolom a kérdező sem kíváncsi erre a vitára.
2012. aug. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!