Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendelt már valaki az Amerikai...

Rendelt már valaki az Amerikai Apple store-ból?

Figyelt kérdés
Néztem az oldalt és kissé durva hogy mennyivel olcsóbbak a laptopok! Egy Retina kijelzős gép nálunk bőven 700 felett van, ott pedig 500 ezer forint! A kérdésem az lenne, hogy ez hogy működik pontosan, és mennyi plusz költsége van még (szállítás vám stb)? A másik pedig, annak hogy olcsóbban rendelem az az ára, hogy elfelejthetem a magyar billentyűzetet ugye? Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 15. 00:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Megérdeklődtem a FedExnél hogy hogyan működik! FedExes ügyfél kód regisztráció, hitelkártya kell hozzá. Pontos összeget nem tudott mondani, de nagyjából 50-60 ezer forint a fuvar, ezen felül vámot kell fizetnem. A egész folyamatot sok minden befolyásolja árban és nem tudom, hogy mennyi vám. Átszámoltam és egy Retina kijelzős macbook (ami nállunk 730.000) Amerikában 500.000. Nehezen de össze szedném ezt a pénzt, de a fuvar díj, a vám plusz az átalakító tápegység amit külön meg kell vennem mivel Amerikában más a szabvány, lehet hogy nem is éri meg így annyira venni! Talán pár ezer, vagy 30-40 ezret spórolnék. Úgyhogy gondolkodom valami más lehetőségen! Ha valakinek van tipp írjon! És akkor még nem beszéltünk arról hogy a billentyűzet angol.. :D
2012. aug. 15. 17:07
 12/20 Multigod97 ***** válasza:
A vám asszem 25%
2012. aug. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz, egy Retina 15-os, ~$2200, +$200-$300 a FedEx, a vam pedig kb. ~$550.


Igy 2200+250+550=3000 vagyis 660 000 ft, magyarul ha igy szallitanak, akkor tenyleg nem erne meg. De persze lehet, hogy olcsobban is kijonne. De en ezt nem tudom.

2012. aug. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Hát igen! Én is matekoztam és még így is olcsóbb mintha itthon rendelném, de összességében nem éri meg! Ha mindent nézünk, (azt is hogy évekig akarom használni) akkor már nem számít az a pár tízezer forint. Mert legalább magyarul helyesen tudok írni a gépen, és gondolom elég hamar leszállítják, míg a külföldi szállítás elég sok idő lehet! Na mindegy csak lesz valami jó lehetőség még karácsonyig :)
2012. aug. 15. 18:22
 15/20 anonim ***** válasza:

A vam nem 25%. Joval kevesebb. Amit kell fizetned ra, az az Áfa (+a keves vám).


Az egesz tobbe kerulne, mintha itthon venned meg.


Gari amugy nemzetkozi az apple-gepekre, kivetel az iphone.


Amugy itthon is tudsz retinas mbp-t venni 600 korul.. Hardverapro.hu-n.

2012. aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. aug. 15. 23:16
 17/20 anonim ***** válasza:

A magyar billentyűzetet nem fogod elveszíteni, csak nyomva tartod a billentyűt és ott lesz egy csomó eékezet, megy magyarra állíthatod billentyűzetet is, vagy az iDokinaál megcsinálod hogy magyar legyen a billentyűzet.

Én HongKongból rendeltem(ott is angol van), gond nélkül használom.

2012. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
És mik voltak a költségeid összesen, leírnád? Köszi
2012. aug. 21. 00:11
 19/20 anonim válasza:
Ha spórolni akarsz apple gépeken pár 10 ezret, akkor rendelj pl az osztrák vagy a szlovák apple store-ból. Mindig olcsóbbak a termékek mint itthon, de eu-n belül ugye nem kell vámot fizetni, nem kell sokat fizetni a szállításért és még átalakítóra sincsen szükség. Ugyan így nem kerül százezrekkel kevesebbe, de azért olcsóbban jössz ki a végén. 😊
2012. szept. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Slenderman123 válasza:
Kedves kèrdező! Ha majd megvan a szàllitàsi költsèg mennyibe kerulnmegirnad nekem is en is szeretnek onnan rendelni! Koszonom!
2016. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!