Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendszergazda végzettségel...

Rendszergazda végzettségel mennyire lehet könnyen elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
gy-m-s megyében élek, mosonmagyaróváron a bolyaiban tanulnék rendszergazdaként

2012. szept. 4. 15:03
 1/2 Mysticista ***** válasza:

hááát nemtom. szerintem elég lutri bármilyen informatikus. nekem felsőfokú végzettségem van, programozóként végeztem, utána mivel érdekelt a kreatív része a szakmának, adobe képzéseket csináltam, ezekről papírom is van. digitálisan festek, rajzolok, tervezek, szerkesztek bármit...de abszolút nem fizetik meg. igaz főállásban egy grafikai stúdióban vagyok, de...nem hazudok ha azt mondom, hogy egy kőműves 3x annyit keres. győrben egyik legnagyobb informatikai szolgáltatónál van ismerősöm, gazdaságinformatikus (ez a végzettsége is, a széchenyin diplomázott), 90 ezret keres főállásban.


halomra képzik a rendszergazdákat is. saját tapasztalatból azt tudom mondani neked, hogy az inforamtika legtöbb ágában kutyát nem érdekel a papír. mert vannak papírral rendelkező lámák, és papírral nem rendelkező szakemberek. körülöttem itt ül egy textiliparit végzett kreatív grafikus, egy villamosmérnök nyomdai előkészítő, egy vendéglátót végzett php fejlesztő, és egy cnc gépkezelőit végzett sitebuilder.


ezzel mindent elmondtam. képezd magad, és tudd, amit csinálsz. ha nagyon jó vagy, akkor eltudsz helyezkedni, de 10000-ből a legjobbnak kell lenned. összes oprendszer magasszintű ismerete, hálózatok ismerete, kezelése mesterfokon, nem grafikus kezelőfelületről. innen kezdődik egy rendszergazda. ez az alap!

2012. szept. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elsővel egyetértek. A "mezei" informatikussal már minden munkaadónak tele van a hócipője. Halomszámra képzik őket, gyakorlatilag minden középiskolában, a mezőgazdaságitól a vendéglátósig, nem csoda, hogy nem kellenek. Az, amelyik elmegy továbbtanulni, már sokkal jobb lehetőségekkel rendelkezhet. Azt javaslom, hogy ha belevágsz, akkor tervezz legalább egy fősulit, de inkább egyetemet.

Szerintem.

G.

2012. szept. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!