Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendszergazda végzettséggel...

Rendszergazda végzettséggel könnyebb elhelyezkedni könyvtárosként?

Figyelt kérdés

25 L vagyok, és főiskolai informatikus-könyvtáros - rajz tanár diplomám van. Ha elvégezném a rendszergazda végzettséget nőként nekem több esélyem lenne? Két középfokú nyelvvizsgát akarok, de felsőfokra akarom fejleszteni, de a felsőfok nem biztos, csak szeretném. Mivel növelem az esélyeim?

Vagy inkább az érné meg, ha pénzügyi asszisztensnek tanulnék tovább? (OKJ)


2011. ápr. 20. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Könyvtárosnak elég a könyvtár szak és egy megüresedett szék
2011. ápr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az utolsó választ nem értem. Már ne is haragudj, de vettek már fel könyvtárost rendszergazdának is, kíváncsi voltam, mások erről mit hallottak. Ha nem értesz a könyvtáros szakmához, akkor inkább hagyd rá, szerintem. Én még a régi rendszerben tanultam. Nem a könyvtár, hanem a rajz szak miatt mentem főiskolára.

Azért kösz a semmit. Ez kábé olyan nesze semmi, fogd meg jól, hülyeséget írtál.

2011. ápr. 21. 00:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Pénzügyi területen most rengeteg álláshirdetés van, hogy később mi lesz?!
2011. ápr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pénzügyen később is el lehet majd szerintem helyezkedni, mert amíg vannak vállalkozások, addig kellenek pénzügyi szakemberek...

Oké, hogy gatya a magyar gazdaság, de ennek ellenére is ez egy folyton változó környezet, mármint a vállalkozások területe. Ebből indultam ki, hogy emiatt mindig kell ember. Nekem pedig konkrétan arra kell a pénzügyes szakma, hogy értsek a pénzügyekhez, mert pl azért passzoltam el egy állást, mert nem tudtam számlázni, meg hasonló dolgokat. Tehát bizonyos állások nem feltétlen pénzügyes szakembert keresnek, de olyat, aki jártas a pénzügyekben... Tehát emiatt szerintem virágzó terület. A másik dolog, ami nem utolsó dolog, hogy azért elég erős matektudás kell hozzá, és mivel én a későbbiekben webprogramozó akarok lenni, emiatt én ígyis-úgyis fejlesztem a matektudásom, tehát akkor már összekötöm a hobbim a hasznossal, mivel a matekkal sokan nem foglalkoznak, és emiatt sokan kihullanak pénzügyről. Én el tudnám végezni, akár magasabb fokon is, mivel érdekel minden, aminek köze van a matekhoz.

2011. ápr. 21. 21:29
 5/5 A kérdező kommentje:
Mármint a webprogramozás most még csak hobbi, de ha szereznék ismerősi kört és profivá válnék, akkor már ugye a szakmám lenne, de aki jártas ezen a területen, az tudja, hogy ezt milyen nehéz elérni. Nekem még nincs egyetemi diplomám, és nem is hiszem, hogy elég erős lennék ahhoz grafikából, hogy egyetemi szintet bevállaljam, ezért inkább lehet, hogy restaurátor akarok majd lenni később, de ahhoz szintén ismerősi kör kell, és segítség, mert hitelt felvenni manapság nem jó ötlet.
2011. ápr. 21. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!