Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ráfér-e a Harry Potter első-4...

Ráfér-e a Harry Potter első-4 kötete egy 1,44 mb-os flopira, ha kötetenként 500 oldallal számolunk, oldalanként 60 sorral, soronként 50 karakterrel számolunk.1 karakter 8 bit-en jeleníthető meg?

Figyelt kérdés
Fontos lenne! Nagyon szépen kérem, hogy aki tudja, segítsen! KÖSZÖNÖM!

2012. okt. 8. 18:27
 1/6 anonim válasza:
Semmiképpen. Nem számoltam ki, az igaz, de a kötetenként 500 oldal-60 sor-50 karakter-8 bit azért nem működne, mert a könyvek eltérő hosszúságúak. Nekem megvan .doc-ban az összes, a lerövidebb is 2,4 MB-os. Szóval ha lebutítjuk, txt-be rakjuk, tömörítjük, akkor sem fér rá. Bocsesz :)
2012. okt. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Komplikato ***** válasza:
Előttem szólónak igaza van. Viszont tömörítve más esélyes. Kapásból nem 8 bittel szokás szövegnél számolni, és a szöveg marha jól tömöríthető teszem, hiszen tele van milliónyi ismétlődő szótaggal és szóval. Saccra 1:20 arányban biztos össze lehet nyomni, ha nem jobban.
2012. okt. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy kötet így kb 1.5 MB. Ez tömörítve - csak szöveg - összehúzható akár az egyötödére is, így egy kötet 300kb. Esélyes, hogy ráfér...
2012. okt. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom ez egy házi feladat...

500x60x50=1500000/1048576~1,43MB lenne 1db könyv, úgyhogy egy floppyra a 4 kötet együtt nem, csak külön-külön egyre fér rá.

Amúgy jegyzettömbben (txt) alapban csak 1 bájt 1 karakter, tömörítésről meg szó sem volt a feladatban.

2012. okt. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

nekem tudna valaki segíteni??

(a kib az nem kilobyte hanem kibibyte!)

2012. okt. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, olyasmi, ez egy ZH kérdés volt... de mocskosul nem értek ehhez...
2012. dec. 4. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!