Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne kideríteni...

Hogyan lehetne kideríteni azt, hogy egy kisvállalkozás illegális szoftvereket használ-e?

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 23:31
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
És ami ezt az egész ügyet illeti, hangsúlyoznám: NEM magánszemélyről beszélünk, aki a kisgyerekének feltörte a Mario 3D-t, hanem egy VÁLLALATRÓL, több számítógéppel, több szoftverrel. Abba belemenni meg, hogy egy vállalat úgyis megveszi, hát nem tudom, manapság már csak magamnak hiszek.
2009. aug. 14. 11:42
 12/20 anonim ***** válasza:
szóval manapság csak magadnak hiszel. és mivel te is illegális szoftvert használsz, feltételezed, hogy más is azt csinálja. mert mindenki magából indul ki.
2009. aug. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Óóó, igen, ez az ország csakis arról híres, hogy itt mindenki törvénytisztelő és ad az ilyen dolgokra, mint jogtiszta szoftver... de mindegy, itt már rég nem a kérdés-válaszról van szó, hanem arról, hogy mekkora patkány vagyok, mert ilyen a hozzáállásom.
2009. aug. 14. 19:44
 14/20 anonim válasza:

Hááát... hogy ki a patkány? Azt ennyiből nem igazán lehet megállapítani.

Megalapozott ítélkezni?


Mi van akkor, ha egy tervező cég egyik alkalmazottja ellopta a többmilliós Cad szoftvercsomagot, majd egy utcasarokkal arrébb ezekre a lopott szoftverekre alapozva indított egy kisvállalkozást???

2009. aug. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%

" ez a szóban forgó cég megvett egy olyan céget, ahol előtte dolgoztam, majd az összes dolgozó fizetésével lelépett"

Hogy lehet úgy lelépni, hogy Te mégis látod Őket?

Ha Te ezeket tudtad , miért álltál szóba velük?

A lelépést a sok birka csak úgy tűrte?

A céget nem jelentette fel senki?

Te a vásárláskor még ott dolgoztál, vagy csak hallottad a sztorit?

Ez a néhány kérdés merült fel bennem.

Az utolsó kommentár után azt gondolom, hogy vetítesz és megpróbálod vakítani a parasztot /engem is /.

Ami most művelsz, azt hívják SZERECSEN MOSDATÁS-nak.

2009. aug. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem vetítek, de azt hiszem, nem tartozom magyarázattal. Lényegében nem érdekel, mit gondoltok, úgy van, ahogy leírtam. A benned felmerülő kérdések már rég nem tartoznak az én kérdésemhez, szóval köszi.
2009. aug. 15. 11:48
 17/20 anonim ***** válasza:

Valóban nem tartozol magyarázattal, de hazudozni sem kell. Ez strucc-politika, csak az általad elképzelt "igazság" a lényeg, mást nem is tudsz elképzelni. /homokba dugod a fejed/

Úgy tűnik a számodra kellemetlen kérdések elöl elfutsz.

Így van ez, ha a patkány nálánál nagyobb patkánnyal találkozik.

Remélem tanulságos volt a kérdésedre adott válaszok mindegyike és legközelebb ilyen áskálódó, féligazságokat tartalmazó kérdésektől megkímélsz bennünket.

Előre is köszönöm azok nevében is akik velem együtt így látják az értelmetlen kérdésedet.

2009. aug. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Na jó, írok neked egy szép privát üzenetet, mert kib.szott szart sem tudsz az egészről, és így okoskodsz itt b.zdmeg. Sötét gyökér...
2009. aug. 16. 09:02
 19/20 anonim ***** válasza:
81%

A BSA-BKV ellenőr összehasonlítás azért nem állja meg a helyét, mert a (magyr!) BSA csak fenyegetőzni szeret azzal, hogy mekkora ejnyebejnye lesz ha nem adsz nekik szoftverlistát, meg egyéb dolgokat. Még az APEH nevével is fenyegetőzött nem is olyan régen, aztán az befenyítették, hogy tán nem kéne. Itthon (egyébként sajnos) kb semmi joga nincs. Egy alapítványként működik, mint a többi jogvédő szervezet. Feljelenthet, de kevés sikerrel, és nagyon beégetni nem akarják magukat. Megpróbálni lehet, de...

Mondjuk ha a dolgozók fizetésével-pénzével léptek le, de mégse léptek le, akkor esetleg APEH. De nekik is kellne valami konkrét. Baszogatni persze lehet a céget APEH, munkaügyi és egyéb ellenőrzésekkel, de ettől még se neked, se a többieknek nem lesz pénzük. Ha vannak bizonyítékok, hogy átvertek, akkor egy ügyvéd tud segíteni a megfelelő lépésekkel.

2009. aug. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsónak a használható ás értékes válaszát. Érdekes módon vannak, akik elolvassák a kérdést és ARRA próbálnak válaszolni.
2009. aug. 16. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!