Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gondolkodom új Ipad vásárlásán...

Szalvika kérdése:

Gondolkodom új Ipad vásárlásán, mert a mostani gépem (Toshiba Netbook) nagyon lassú, főleg netezéskor. Jókat olvastam róla. Ti mit gondoltok? Mi az, amiben több/jobb, ill. amiben kevesebb egy "laptop"-nál? Van olyan alkalmazás, ami nem megy rajta?

Figyelt kérdés
Skype? Facebook? Gmail? Online szótárak? Office-Word? Windows 7-hez vagyok "szokva".

2012. nov. 18. 15:56
1 2
 11/19 peti4000 ***** válasza:

Ha valóban leáraznák nem lenne vele semmi gond de irreálisan drága!!!!

Mondjak más gyártó hasonlóan jó termékét?

Nesze kedves párral előttem szóló: Asus Transformer Prime, Google Nexus 7 3G! Google Nexus 10, soroljam még? :)

Ha itt valaki a levegőbe beszél az a te elvakult fejed!

2012. nov. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 peti4000 ***** válasza:
Ja, elfelejtettem, igen, a Nexus 7 alap változata 160 fontért elérhető a CrapPad meg még mindig 400 felett van.
2012. nov. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Peti, kérlek értsél már meg valamit.


"Miben tud többet nyújtani egy Apple termék mint a többi?


Gyorsaság, stabilitás és terméktámogatás. De ezekben nagyon kimagaslóan."



Ez volt benne a válaszomban. Az Apple cuccok NEM azért ilyen rohadt drágák mert ezt találták ki. Azért mert ebben a kategóriában egyszerűen nincsen konkurenciája. Ha akármelyik gyártó képes lenne stabilitás, gyorsaság és terméktámogatás terén azt a szintet hozni mint az Apple, akkor az Apple is mindjárt levinné az árakat mivel már kopogtatna valaki a szomszédban.


Nem cseszegetésből, de eddig akárhány Androidos cucc volt a kezemben mindig sikerült 2 percen belül kiakasztani az egészet egy egyszerű Youtube-al. A Galaxy Tab-nál egymás után háromszor lépett ki miközben töltött be a videó, aztán pedig kellet várni 10-15 másodpercet amíg helyrerázódott az op, rendszer.


Mindegyik ismerősöm akinek androidos cucca van folyamatosan panaszkodnak hogy ha folyamatosan frissítik, egyre lassabb lesz. Van olyan Android verzió ami miatt bizonyos telefonokon a böngésző nem akar felmászni a netre. Akksi ki, akksi be aztán szokott működni. Ezt teljesen gyári szoftverrel, buheramentesen csinálja.


Ezzel szemben akiknek almás cucca van soha nem panaszkodtak ilyenre. Egyik ismerősöm 3GS-e szó szerint 2 éve nem volt kikapcsolva és soha nem is kapott szoftverfrissítést. (benne van a beállításokban az üzemóra számláló, utolsó bekapcsolás óta eltelt idő, stb.), és soha egyetlen egyszer sem zárta be egyik alkalmazást sem, csak amiket letörölt. Egyedül az oldalsó keresősáv előhozásakor szokott egy hajszálnyit megakadni. Nagyon nehezen azt is szét lehet akasztani, de max 5 másodperc után helyreáll és mindent lehet folytatni ugyanonnan. Hozzáteszem hogy ez egy kicsit több mint 3 éves telefon.


Teljesen ugyanez mondható el az összes többi Apple termékről. Egy 5-6 éves Apple számítógépen simán, gördülékenyen megy a Photoshop CS6, a 3 éve összerakott, akkoriban full extrás PC-men még a CS5 is szaggat, a CS6 már használhatatlan.


Ezt úgy mondom hogy nekem egy deka almás cuccom sincs. Teljesen előítéletektől mentesen próbáltam ki mind a két fajta termékeket. Jelenleg egy S60-as régi Nokiám van ami még ezeknél is botrányosabbak.


Egy iPad közel sem kerül 400.000 ft-ba. Sőt, az iPad mini olcsóbb mint a Nexus, illetve a sima iPad +/- 25.000 környékén van a Nexus ára körül. Attól függ milyen kivitelű.



Még egyszer hozzáteszem hogy sem Android, sem Apple cuccok nincsenek a birtokomban. Csak és kizárólag pár évnyi tapasztalatból beszélek amíg tesztelgettem ezeket a termékeket. Az előző válaszomban említett SGS2 illetve iPhone 3GS is két ismerősömé volt, és csak egy összehasonlító cikk írásáig kértem őket kölcsön.

2012. nov. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 peti4000 ***** válasza:

Kérlek értsél már meg valamit!


"Gyorsaság, stabilitás és terméktámogatás. De ezekben nagyon kimagaslóan."


Azért nem reagáltam rá mert egyszerűen nem igazak!

Terméktámogatás? Mit támogat amit más nem? Semmivel nem gyorsabb mint a hasonló kategóriás társai és semmivel nem is stabilabb. Nem csak nem kimagasló, hanem egyszerűen átlagos.

Nem mondtam, hogy rossz, én csak azt mondtam, hogy ennyi pénzért amibe kerül legyen is minimum olyan jó mint a többi!!!

2012. nov. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 peti4000 ***** válasza:

Ja, barátnőmnek Galaxy Note tabletje van és semmi gond nincs vele, még sosem fagyott pedig néha igencsak gyűröm!!!

Másfelől viszont az android a google cuccokhoz van optimalizálva mivel a google csinálja az egészet, ezért ha azt nézed, hogy mennyi szerkentyűn elfut az android, így is marhanagy szó, hogy ahoz képest mennyire stabil!

Amihez kitalálták, vagyis a Nexus cuccokhoz egyenesen tökéletes és villámgyors!!!

2012. nov. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 peti4000 ***** válasza:
Ami az árakat illeti, ha figyelmesen végigolvasod, én FONTOT írtam és nem forintot!!!
2012. nov. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 peti4000 ***** válasza:

Azt én sem mondom, hogy rossz az Apple, persze, hogy jó ennyi pénzért! Legyen is maximálisan jó!!! Ez a minimum!!!

Amúgy meg nem kötekedni akarok, szóval bocs ha valakit megbántok, de azt hiszem nem személyeskedtem!

2012. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ma kipróbáltam egy iPad2-t meg egy Samu tab-ot egymás mellett. iPad 110 a samu 190 volt.

A vicc, hogy a samun már az asztal görgetés is akadt, pedig az majdnem kétszer annyiba került.

Az már csak külön vicc, hogy elindítottam rajta egy appot ami nem volt optimalizálva és totál hányinger kinézete volt.

A droid tab appok még a fasorban sincsenek az iPad-hez képest. Így a használhatósága is gáz.

2012. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"az életbe nem fogja ember megmondani egy 10 colos tableten, hogy az nagyobb mint full HD felbontásban van vagy sem..."


6os,látszik hogy még soha a büdös életben nem fogtál a kezedben full hd-s tabletet:D

Ég és föld hd és fullHD között a különbség...

Csak azt nem értem minden pofázol itt,egyedül te vagy az elvakult

2013. okt. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!