Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem ismeri fel...

SáraSe kérdése:

Mit tegyek, ha nem ismeri fel a magyar betűket a ráégetett felirat a videóra?

Figyelt kérdés
Ráégettem egy feliratot egy videóra, de a nem ismeri fel a magyar betűket mindenféle furcsa dolgokat ír ki az ékezeteknél, de ha szimplán társítom a videóval a gépemen felismeri, ergo nem a felirat a rossz. Hogy tudnám korrigálni? Vagy mit csináltam rosszul? (a konvertáló program a format factory volt)

2012. dec. 11. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a konvertálóprogramot, de gyanítom, az lehet a ludas. A baj nem az, hogy "nem ismeri fel" a ráégetett felirat betűit a gép. Az akkor már nem szöveg, hanem csak képpontok sokasága. A baj ott van, hogy amivel ráégeted, AZ értelmezi rosszul a karaktereket.
2012. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor másik programot használjak,ugye?
2012. dec. 11. 13:01
 3/5 Komplikato ***** válasza:
Nem lehet a programnak nincs baja, csak be kéne állítani milyen kódolást használjon a karakter készlethez? Készítés közben meg nem szoktak ellenőrizni, hogy jól csinálja a program amit csinálnia kell?
2012. dec. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
megpróbáltam másik programmal is,de same mistake,úgyhogy valószínűleg tényleg valamit be kell állítani..
2012. dec. 11. 19:12
 5/5 anonim ***** válasza:
... vagy a feliratfájl kódolását kell módosítani? Lehet, hogy unicode-nál vagy utf-8-nál működne?
2012. dec. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!