Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az eredeti (gyárilag préselt,...

Az eredeti (gyárilag préselt, audio) CD-k hány évig tárolják az adatokat, illetve hány év után mennek tönkre?

Figyelt kérdés
Az eredeti (gyárilag préselt, audio) CD-k hány évig tárolják az adatokat, illetve hány év után mennek tönkre? Egyáltalán hogyan épül fel egy ilyen lemez? Neten nagyon kevés infót találok róla, pedig érdekelne hogy milyen védőrétegeket kap stb. Ment már valakinek tönkre eredeti cd-je?

2013. jan. 12. 22:04
 1/1 anonim válasza:

Fizikai tulajdonságai, felépítése:

[link]


Én azt olvastam egy cikkben, ami a CD történelméről szólt, hogy gyorsított öregedési tesztekkel, szélsőséges körülményeknek kitéve a gyári cd akár ezer évig is őrzi az adatot. A CD-R élettartamát 15-400 évre teszik. Most ezekből nem tudom mi az igaz. Nyilván sokat számít a megfelelő tárolás, CD-R-nél fokozottabban, és itt sokat számít a gyártó is, milyen cd-t veszel. Nekem gyári CD-m még nem ment tönkre, igaz olyan régen nincsennek is. Olvastam olyat, hogy valakinek a 80as évek közepén (akkor kezdtek el terjedni a CD-k), megvásárolt lemeze, még mind a mai napig kifogástalan.

2013. jún. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!