Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A GPL összeegyeztethető más...

A GPL összeegyeztethető más licencekkel?

Figyelt kérdés

Hi!


Szeretnék képbe kerülni arról, hogy amire készülök, egyáltalán jogszerű-e. Van egy elektronikai termék, GPL (vagy GPL v2, nem tudom pontosan) licence hatálya alá tartozik. Erre az elektronikára hoznék létre olyan szoftveres tartalmat, ami teljesen az én munkám lenne, és nagyon nem szándékozom GPL licence alá bevonni. Számomra elég, ha csak a szoftvert adhatom pénzért, az elektronikát úgy sem én gyártom.


A fő problémám, hogy csak azért, mert az elektronika GPL licence alá tartozik, és ahhoz írok szoftvert, automatikusan GPL alá kerül-e a szoftveres munkám is, akár akarom, akár nem?


Például köteles lennék forráskódot kiszolgáltatni, amit szerintem érthetően nem akarok.


Aki képben van erre vonatkozó jogi szabályozásokról, igazítson útba kérem. Én nem találtam meg azokat a pontokat, amik konkrétan ilyen esetekre vonatkoznának, és nem vagyok annyira otthon a jogban, hogy erre vonatkozó alap esetekkel tisztában lehetnék.


Köszönöm.



2013. febr. 9. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy GPL licenc alá tartozó eszközzel - vagy eszközre - hozol létre saját fejlesztésű szoftvert, te még kiadhatod bármilyen licenc alatt.

Linux is GPL, de nyugodtan fejleszthetsz rá zárt forrású szoftvert. Ugyanúgy a GPL fejlesztőrendszerekkel is készíthetsz zárt forrású szoftvert.


A GPL licenc megkötés csak akkor volna érvényes, ha az adott GPL alá tartozó szoftvert módosítod, vagy részeket veszel át belőle. Abban az esetben GPL alatt kellene kiadnod, de ha csak simán fejlesztesz egy szoftvert egy GPL licenc alá tartozó rendszerre, annál te határozod meg a licencet, mivel teljes egészében te vagy a szerző.

2013. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Hanem még egy apróságot megkérdeznék erről az esetről, mert nem vagyok képben mondjuk éppen Linux esetéről.


Linux alatt nem csak maga a rendszer van, de temérdek sok példa program / program könyvtár is stb. Tegyük fel valaki megírt egy nagyon hasonló olyan példa programot, mint amit én is elkészítek, és ő annak már kiadta a forráskódját is. Sajnos bizonyos speciális dolgokat nem igazán lehet másképpen megírni linux alatt, mint majdnem ugyan úgy, ahogy a példa programban van. Megírhatom saját kezűleg ugyan azt a kódot, de futási minőségében az akkor is ugyan az lesz (alacsony szintű driverekkel kell kommunikálni, simán csak nem létezik más módja). Ilyen esetekre is nyilváníthatom a programomat teljesen saját alkotásnak?

2013. febr. 9. 12:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de erről már valaki jobban hozzáértőt kellene megkérdezni.
2013. febr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!