Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az egészséges életmóddal...

Az egészséges életmóddal összeegyeztethető az alkalmi vízipipázás?

Figyelt kérdés
azért az más, mint a dohányzás vagy pipázás, ugye?
2012. nov. 21. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű lesz a válaszom: NEM
2012. nov. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vannak nikotinmentes dohányok is, elsőcica
2012. nov. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha az alkalmi valóban alkalmi, akkor persze. nem kell ám minden élvezetről lemondani, különben belefásulsz az egész életmódváltásba.
2012. nov. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
:)
2012. nov. 21. 22:28
 5/11 anonim ***** válasza:

A komoly dohányosok mennyivel élnek rosszabbul, rövidebb ideig mint mások?

Az az igazság, hogy az alkohol, a dohányzás NEM a legkomolyabb veszélyforrás. A helytelen táplálkozás (gabonák, tej, kevés zsír kevés hús) a gyógyszerszedés sokkal több halált, betegséget okoz.

Az alkalmi dohányzás ennek megfelelően alig több kockázat mint egy város levegőjét belélegezni. Nos én így tartom, de inkább szivarozom a tüdőmbe nem szívesen szívok le tömény füstöt.

2012. nov. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Milyen gyógyszer szedése káros szerinted?
2012. nov. 22. 13:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nekem címezted, én nem tudok olyan gyógyszert ami ne lenne káros.


De amerikában a 3. leggyakoribb halálozási ok a fölöslegesen szedett gyógyszerek miatti. A gyógyszerek mellékhatásai összeadódnak, és még csúnyább károsodást okoznak mint külön/külön tettek volna. Játszhatunk olyat, hogy írsz gyógyszert (algopyrintől kezdve antidepresszánsokig, inzulinig én nyitott vagyok) és megpróbálom felvázolni, hogy miért fölöslegesek és károsak. Bizonyos esetekben az antibiotikumokat elismerem, illetve védőoltásokba ne menjünk bele, ezekről nem tudnék egyelőre túl sok érdekeset mondani.

2012. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké, akkor antidepresszáns? nyugtató? vitamintabletta? láz/fájdalomcsillapító?
2012. nov. 22. 14:13
 9/11 anonim ***** válasza:

Vitamin nem gyógyszer :)

Túladagolás léphet fel, illetve van egy hordozóanyaga, na kb. ez a legkárosabb benne. Nem jellemző hogy gondot okoz, de néha rosszullétet rá szokták fogni mondjuk túl sok cink fogyasztásra. Biztos hogy nem szabad túlzásba vinni ezeket, de az ajánlott bevitel meg általában eléggé alul méretezett.


Az antidepresszánsok még mellékhatások nélkül is sokszor fölöslegesek, mert a depresszív hajlamú emberen pszichoterápiával (gyógyszermentes) és étrendi változtatással lehet segíteni. De ha bejön a gyógyszer a képbe, az rögtön (most részben tapasztalatokat, részben szakirodalomban szereplő dolgok jönnek) impotenciát okoz, hozzászokást (függőséget), májproblémákat, sőt öngyilkossági hajlam növekedést is.


A nyugtatók tüneti kezelést adnak, lekapcsolnak olyan idegpályákat amelyekre szükség lenne. Hosszú távon ismerem az álmatlanság hatásukat (ugye, nappal lenyugszol, este nem alszol). De léteznek nyugtató hatású gyógynövények, léteznek direkt gyakorlatok amelyek "nyugodtságot" céloznak meg, hatékonyan. Hihetetlen eredményeket értek el úgy tudom Taichival is Amerikában.


Az ártatlan fájdalomcsillapítókról nem tudok sok rosszat mondani szerencsére, növelik a bél áteresztő képességét (attól hogy máshol nem írtam, lehet a többi is) és persze megint nem oldanak meg semmit. Tegyük fel a fejem fáj, másnapos vagyok megoldás a fájdalom csillapító? Rövid távon igen, átgondolva nem, mert nem kéne előidéznem a fejfájást. Fejfájás nagyon sok esetben víz és sóhiány miatt alakul ki. Dr. Lenkei Gábor szerint egy mokkás kanál só és fél liter víz csodákra képes.

Menstruációs fájdalmak, nőknél (ugye sok fájdalomcsillapító van direkt ilyen esetekre) az említett cink, tanulmányok szerint segít.


Ha combon rúgnak edzésen, nos azon megint nincs értelme gyógyszerrel fájdalmat csillapítani :)

2012. nov. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
szóval végülis igazad van, mindenre van más megoldás, illetve a lázat kihagytad...azért egy magas lázat gyógyszer nélkül....
2012. nov. 22. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!