Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo, szoptatas es varandossa...

Paleo, szoptatas es varandossag, etelallergia, epedieta, savszegeny dieta mennyire összeegyeztethetö?

Figyelt kérdés

Etelallergia: laktoz, tejprotein, serteshus.

A laktozallergia mögött az all, hogy nincs eleg laktozt feldolgozo enzim a belben, ami sokak szerint nem betegseg, hanem alkati kerdes.

Ugy tudom, a paleo szerint elmulik minden allergia a paleo etkezes hatasara, de az enzimhiany szerintem keptelenseg...



#gyomorsav #ételallergia #paleolit #szoptatas es varandossag #epedieta #savszegeny dieta
2012. nov. 25. 19:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Savszegeny dietat ugy ertettem, hogy narancsot, citromot, ezek levet (a savszegeny Hohes c-t sem, meg felvizezve sem), kavet, gyümölcsteakat, ilyesmiket nem tudtam fogyasztani az utobbi evekben, mivel magas a Helicobakter pylory mennyisege a gyomorban. (Ez is öröklött.) Most, varandosan meg zöldteat, fekete teat sem tudok, savasit es kihanyom.
2012. nov. 25. 19:57
 2/11 anonim ***** válasza:

A paleóban amúgy is tilos a tej, meg mindenféle tejtermék, tehát lényegtelen, hogy helyre áll-e vagy sem az az enzim.

A citrom meg nem savasít, legalábbis nekem azt ajánlotta az orvosom, hogy fogyasszam bátran.

2012. nov. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyi problémával egy SZAKKÉPZETT dietetikust kellene felkeresni és tőle tanácsot, esetleg előre összeállított étrendet kérni.

Gyorsan, mielőtt ideér Mr. Harcművész, és meggyőz arról, hogy a paleo jelenti a megoldást az összes bajodra, ez az élet elixírje, a bölcsek köve, az örök élet titka... bár szerintem leginkább a bolondok aranya.


Köszöntem a lepontozást. Ágyő

2012. nov. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindket valaszt.

A citrom allitolag nem savasit - egy kiskanal citromot sima vizbe rakva megis erzem a savat es most varandosan ki is hanyom... Szerintem savasit, csak nem annyira, mint pl. az ecet. Salatakba gyakran teszek ecet helyett citromot, pl. mindennap salatat fogyasztva van különbseg szerintem. (Mas kerdes, hogy most a salataszosz is inkabb a csaladnak keszül. Amiota varandos vagyok, mindent ovatosabban...)

Varom masok valaszat is!

2012. nov. 26. 09:41
 5/11 A kérdező kommentje:

"bár szerintem leginkább a bolondok aranya"

Mi alapjan gondolod ezt?

2012. nov. 26. 09:42
 6/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy ide nem jön dumálni az a paleo mester Táplálkozás genyó...
2012. nov. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Epediéta a paleóval? Sehogy:D
2012. nov. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolso, Te olvastad a könyvet, vagy mi alapjan irod, hogy epedieta nem megy a paleoval? Esetleg tapasztalat?


Legalabbis a tenyek-tevhitek oldalon ugy irnak a paleorol, mintha "mindenre gyogyir lenne", igy az epeproblemara is. Most azt nem tudom, hogy van-e olyan eset konkretan, hogy elmulik, vagy csak javul...stb.

2012. nov. 26. 16:01
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki az a Harcmüvesz, Paleo taplalkozas nagymester, akiröl irtok, de minden hozzaertö valaszat varom tovabbra is.
2012. nov. 26. 16:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Most ugye az a kérdés az epediétáddal kapcsolatosan, hogy műtöttek és diétázol, vagy pedig a zsírtól begörcsöl az epéd, vagy ha nem attól, akkor mitől. Akinek az epéjével van baj, általában a zsír, tojás, hagyma szokott problémát okozni. Na ha ezeket kiiktatod, és paleot tartod, akkor maradnak a magvak, a hal és zöldségek, csirke. Egyoldalú szegényes táplálkozás, Szendi pedig nem orvos, hanem bölcsész, annak a könyvnek semmi hitele nincs.
2012. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!