Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Aki ért a PS2 játék iráshoz...

Tekmate kérdése:

Aki ért a PS2 játék iráshoz meg magához a konzolhoz és nem nagy kérés vessen ide egy pillantást! Miért fagy le a játék menet közben és amikor megint eljuktok arra a pontra akkor meg nem fagy le hanem lefagy máshol?

Figyelt kérdés
A sztori a következö letöltöttem a Final Fantsy X-et kicsomagoltam winrarral a kapott isot behuztam alcohol 120%-ba playstation2-re állitottam és 2xesen kiirtam TDK DVD-R-es lemezre! az elsö probléma az hogy elég nyögve nyelösen olvassa be a második hogy amikor beolvassa viszi is szépen el is kezdtem vele játszani de valamiért lefagy vagy mittudom én mit csinál mert például ma amikor csinálta pont a menüben voltam és nem reágált semmire nem tudtam visszalépni a játékba meg semmit de a játékidöt azt számolta tovább! Elképzelhetö hogy az olvasófej haldoklik én ezt tartom a legvalószinübbnek de mondjuk én nem értek hozzá ezért is szeretném ha valaki segiteni?
2013. febr. 27. 22:42
 1/2 anonim válasza:

Sok féle baj lehet, de a legesélyesebbet mondom elsősorban. A baj az hogy mínuszos lemezre írtad.

Magával a márkával nincs baj, de a mínuszos lemezekkel az a baj hogy neem elég tartósak, mert nem minőségi lemezek, nincs rajtuk plusz réteg, így hamar felejtenek adatot, és a magasabb grafikájú játékoknál elég gyakori az a betegség hogy nehezen tölti be a textúrákat, ez inkább az autós játékoknál jellemző, de sok alacsony grafikájú játéknál is találkozni hasonló problémával.

Próbáld meg pluszosra írni, ha akkor sem jó akkor lehet hogy rosszul lett feltöltve a játék és alapból ilyen, mert az illető aki feltöltötte elszúrt valamit.

Ha más játéknál is csinálja ezt, akkor már a konzollal van a hiba, és az lehet az olvasófej problémája is. Ha már nagyon régi a konzolod akkor nem csoda hogy elfáradt az olvasó optika. Viszont ha chipelve van akkor maximum 3-4 évig bírják ki, mert akkor nagyobb teljesítménnyel mennek az olvasófejek, és hamarabb fáradnak el, vagy koszos rajta a lencse, vagy annyira kapott karcokat egyes lemezektől hogy már nem olvas rendesen be. tehát azzal is lehet gond, de először kezdd a kísérletet azzal amivel mondtam, aztán ha az nem megoldás jöhet a következő és így tovább. Ha egyik fajta megoldás sem jó akkor már érdemes magában a konzolban keresni a hibát.

2013. febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Most meg is néztem hogy mi a helyzet a többi játékkal mindjárt megprobáltam két eredeti játékkal azokat most be sem olvasta es ha jol hallottam nem is pörgette. elég tanacstalan vagyok mit gondolsz probaljam inkább megnézetni a konzolt?
2013. febr. 28. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!