Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tanulhatnék meg magamtó...

Hogyan tanulhatnék meg magamtól gépírni? És kb. mennyi idő lenne?

Figyelt kérdés
2013. febr. 28. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
sokat kellene gyakorolnod szövegek begépelésével kezdhetnéd...és ahogy jön a rutin onnan mehetne a 10újas gépelés ill vakírás stb
2013. febr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha sokat msn-ezel írogatsz e-maleket, akkor idővel rá fogsz állni.

Saját tapasztalat h én is 15 évesen úgy gépeltem h 3 betűrt kerestem 5 percig. De elkezdtem írogatni Word-be meg maileket... és mára már ott tartok h ha nem is vok egy gépíró gyalog kakukk de már túl vok több ezer ilyen szitun.

Magam gépeltem be az értségi Project munkámat ami 15 oldal volt és nem okozott gondot.

Ja és anyám mailjeit is én szoktam írni :)

Nyugi bele fogsz jönni max 3 hónapon belül csak gyakorlód amiket írtam.

2013. márc. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lajos54 ***** válasza:

#2 -nek! - bántási szándék nélkül: azért kell még egy kicsit gyakorolnod :)

Egyébként (a kérdezőnek): attól függ, milyen igényeid vannak. Ha "szabályos", 10 ujjas vakírást szeretnél megtanulni (ez lenne a célszerű), szerezz valahol kölcsönbe gépírás tankönyvet (középiskolásoknak szokott lenni). Ha szorgalmasan követed az ott leírtakat, sokat gyakorolva, néhány hónap alatt megtanulhatod. Aztán már csak a sebesség fokozása kell, de ez úgyis kialakul egy idő után. Lehet találni a neten (Google) gépírás tanuló programokat, ezzel az úgynevezett "fél-vakírást" lehet begyakorolni. Vagyis a képernyőt nézed, nem a billentyűzetet. A rendes vakírásnak akkor van főleg jelentősége, ha sok dolgot akarsz másolni. Ilyenkor a szemed a másolandó szövegen van, ez a lényege.

Aztán van az előttem szóló által említett módszer, ami lehet ugyan jó gyors egy idő után, de a legfárasztóbb is. Ilyenkor működik az a fajta tízujjas írás, amikor 10 ujjal keresed, 2-3 ujjal meg írod :)

2013. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!