Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A suliba tanítanak angolt, de...

A suliba tanítanak angolt, de szinte nem csinálunk semmit. Hogyan tanulhatnék meg magamtól?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretnék megtanulni, de a szüleim nem engedik, hogy külön angol tanárhoz járjak. Szeretnék magamtól megtanulni valahogy. Sok felíratos filmet nézek, már rengetek szót tanultam, meg mondatot, de azért ez még távolról sem elég... Tudtok valamit ajánlani?
2010. okt. 30. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézz sok filmet, először angol felirattal, majd felirat nélkül (nélküle jobb, sokkal inkább rá vagy kényszerülve, hogy kihalld, amit mondanak). Először olvasgass angol kiskönyveket - könyvesboltokban lehet kapni ilyen "short stories" könyvecskéket, 1-2-3-4-5-6 stb. szintjelzésekkel, hátul angol-angol szómagyarázattal. Ha ezek már jól mennek, szerezz be angolul olyan könyveket, amiket ismersz, és olvasd azokat, remek szókincsbővítés. Ha már ezek is jól mennek, próbálkozz ismeretlen könyvekkel. Hallgass sok angol nyelvű zenét, esetleg fordíts dalszöveget. Nekem a dalszövegekben használt kifejezések sokat segítettek, mert a dallamos dolgokat könnyen megjegyzem. A beszédgyakorláshoz szerezz skype-ra vagy msn-re egy anyanyelvi egyént, akivel beszélgethetsz, esetleg alakíts a tanulni vágyó osztálytársaiddal egy köröcskét, amivel hetente 1-2x összeültök délután, és előre meghatározott kérdéskörökről beszélgettek, meg mindennapi dolgokról is. Kérdéskörökhöz segítség lehet a nyelvvizsgák, érettségik témakörei, angolkönyvekben található szövegekről való diskurálás stb. sok sikert!
2010. okt. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2010. okt. 30. 17:41
 3/6 anonim ***** válasza:
teljesen egyet értek az előttem szólóval. viszont a szókincs nem minden. a nyelvtant is tudni kell. ha a szüleid esetleg azt se engednék meg h nyelvtankönyveket vegyél akk le is lehet tölteni a netről néhányat. vagy pl én most kezdek majd angolul és letöltöttem a new headway-t ez azért is jó mert ez egy teljes nyelvtankönyv tehát a szókincsem is bővül ill a nyelvtan is és sok feladat van benne a gyakorláshoz.
2010. okt. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, az egész headway sorozat letölthető (keress rá pl. h new headway torrent), van hozzá cd, feladatkönyv, és megoldókulcs is! Én még a régi headwayből tanultam anno, de szerintem nagyon jó könyv volt az is, biztos az új is remek:)
2010. okt. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséged, akkor ezt letöltöm :)
2010. okt. 30. 19:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Bóklássz az interneten angol nyelvű oldalakon. angoltanulas.lap.hu
2010. okt. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!