Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meg lehet ezt csinálni több...

Meg lehet ezt csinálni több oprendszer esetén?

Figyelt kérdés

Szeretnék a windows 7 pro mellé tenni egy linuxot, persze másik partícióra.

De nekem nicns szükségem arra, hogy mindig felajánlja minden egyes indításnál a választható oprendszereket.

Olyan megoldás kellene (ami ingyenes) és gombnyomás után teszi elérhetővé az oprendszer választó felületet.

Természetesen elsődleges a windows 7, másodlagos pedig a linux lenne.


Ismer esetleg valaki erre megoldási lehetőséget?



2013. márc. 21. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Van virtuális gépes lehetőség is. Ekkor nem kell külön partícióra felraknod a linuxot,hanem felrakod a virtualbox nevü progit és azon hozol létre egy linux virtuális gépet. Mivel ez program a windows is tud futni egyszerre a linuxxal. Természetesen, a linux nem éri el a gép erőforrásait olyan mértékben,mintha rendesen telepítenéd,de próbálgatásra jó lehet. Hátrány az erőforrás igény, viszont előny,hogy két géped van.. pl bizonyos szerver funkcióket le lehet így tesztelni stb..
2013. márc. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy van virtuálbox, de nekem pont nem az kellene, hanem rendesen teljesértékű rendszerként, csak ne mutogassa folyton, hogy ott van.

Hanem mint mac-en command tartása esetén felajánlja a választást.

2013. márc. 21. 22:19
 3/4 Szecsői Tibor ***** válasza:
Szerintem a legegyszerűbb, ha GRUB-ot használsz. Igaz, hogy az felkínálja a választást minden alkalommal, de be tudod állítani, hogy mondjuk 3s után automatikusan indítsa a vindózt. Ha meg linuxot akarsz, akkor figyeled, és gyorsan átváltasz arra.
2013. márc. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az alapértelmezett rendszerbetöltőt is be lehet úgy állítani, hogy csak gombnyomogatásra jöjjön elő.. Majd utánanézek hogyan kell..
2013. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!