Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha kb.75%-ban otthon 220V-ról...

Ha kb.75%-ban otthon 220V-ról használom a laptopomat, akkor az akksit, hogyan használjam? Hagyjam bent, vagy vegyem ki?

Figyelt kérdés

Valaki jó lenne ha megmondaná hogyan nem megy tönkre az akkum mert nagyon sok az ellentmondás azok között akiket megkérdeztem. Ezek általában számítógép guruk voltak.

De nem tudom most kinek higgyek!

Üdv.



2013. máj. 17. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkumulátor gurunak higgyél. :)

Keress rá a Neten a Li-ion akksik kezelése, használata témakörre. Nagyon sok hasznos infot lehet találni. Még itt GyK-n is volt már párszor téma.

A lényeg röviden: nyugodtan benne hagyhatod.

2013. máj. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 N3xT válasza:
65%
Az a lényeg, hogy ne húzd ki és be ilyen 5-6%-os merülés után, ha egyszer kihúztad, hagyjad hadd merüljön kb ~30-40% ig, utána pedig akkor tedd rá, ha teljesen fel tudod tölteni.Aztán ha a 100% ot eléri és te rajta hagyod a töltőn majd 3 napig játszol rajta az nem baj. Az én laptopomból konkrétan kézzel ki se lehet venni az akksit, direkt így csinálták meg. Viszont ha 2-3 napnál tovább nem használod a lapcsit, akkor vedd ki az akksit (lehetőleg ne tárold sokáig lemerült állapotban)
2013. máj. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!