Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win8-ban hol találom a windows...

Win8-ban hol találom a windows telepítési "termék-kulcsát"? Hogyan lehet kinyerni az infót a rendszerből (és mivel)?

Figyelt kérdés

Vettem egy Acer Aspire V3-571G laptopot előre telepített Win8-cal. A mellékelt dokumentumokon hiába keresem a telepítési termékkulcsot. A windows aktiválás menűpontban pedig sok csillag mellett csak az utolsó 5 karakter van kiírva.

(Ha teljesen beszaratom, és újra kellene telepíteni, akkor kellene egy termékkulcs az installáláshoz.)



2013. jún. 3. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs matrica, akkor nem eredeti a Windows (legfeljebb előre "loptak" neked rá egyet. A COA matrica (ezen van a termékkulcs) a laptop alján szokott lenni. Ha nincs, akkor szinte mindegy, hogy kinyered vagy aktivátorral megoldod. AIDA vagy SIW (SysInfo for Windows) megmondja a termékkulcsot.
2013. jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Win 8 önmagát is újra tudja tenni, szerintem nem szükséges hozzá a kulcs.
2013. jún. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a fáradozást.

Sajnos a Win8-cal szállított laptopokon a COA matrica már nem tartalmazza a termék-kulcsot. A termék-kulcsot a BIOS-ból olvassa ki a rendszer, és az előtelepített Win8 a telepítés során aktiválja magát.

Csak azt nem tudom, hogy hova van írva ez a termék-kulcs olvasható módon a Win8-ban.

Csak az utolsó 5 karaktert látom a windowsban.

Ha pedig egy KeyFinderrel nézem, akkor a KeyFinderrel talált kulcs utolsó öt karaktere nem egyezik az aktiválás lapon lévő (és látható) utolsó 5 karakterrel.


[link]


Az egy terrás winyót egyetlen partícióba fogta a Win8 (na jó, van még 2db 400 megás(!) rejtett partíció, de ezekről nemigen hiszem, hogy újra tudna települni) és eddig én ettől mindig óckodtam, nekem a rendszer és az adataim két külön partíción legyenek.

2013. jún. 3. 21:28
 4/5 anonim válasza:
Nekem is ez a problémám. Az automatikus telepítő a win8-nak egy 900GB(!)-os partíciót hozott létre amit a lemezkezelőből le tudok zsugorítani 450GB(!)-re. Amiből persze csak 12GB foglalt! Szeretnem újra telepíteni a win8-at. Remélem telepítés után a bios-bol kinyert adatok alapján, bereggelte a gépet és telepítés után nem kell majd aktívatort használni.
2014. nov. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

[link]

Ezzel a programmal ki lehet olvastatni a program kulcsot.

2014. nov. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!