Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy állíthatok össze egy...

Brunwulf kérdése:

Hogy állíthatok össze egy maximum 150. 000 forintos, jó teljesítményű Gamer PC-t?

Figyelt kérdés

A nyáron szeretnék egy új PC-t venni, mert a mostani eléggé régi és nem viszi jól a játékokat. Az árkategória maximum 150.000 forint.


Az interneten találtam egy számítógépet, az Imperium Core i5 HD PC-t, viszont sok helyen olvastam, hogy ez a gép rosszul van összerakva, mert nincs kihasználva az igazi teljesítménye némelyik hardvernek.


A leírása a gépnek:


Intel-Core i5-3470 3.6GHz turbo, Ivy Bridge, 4 mag

ASUS P8B75-M LX alaplap, USB 3.0, PCI-E 3.0, SATA-3

8GB DDR3 memória, 1TB 7200rpm merevlemez

nVidia GeForce GTX 650 2GB DDR5 grafika

Cooler Master 500W táp, DVD-író meghajtó

Cooler Master Elite Knight ház


Ára: 155.900 Ft


Sok helyen olvastam, hogy valamiért rosszul van összetéve ez a PC, én nem értek ehhez annyira, és hogy ebben az árkategóriában sokan vannak, akik egy sokkal jobb teljesítményű gépet összetudnak rakni.


Szeretném kérni pár ember segítségét, hogy hol érdemes jó Gamer PC-ket venni, a teljesítmény ennek a gépnek amúgy szerintem nagyon jó, ha a MAI játékokat tekintjük, de a maximum 150.000 amit rászánnék egy ilyen gépre, és lehetőleg minél jobb teljesítményben jöjjön ki.


Kérdezném még amúgy, hogy egyáltalán ilyen árkategóriában (vagy pl. ez a számítógép is) alkalmas-e arra nagyjából, hogy mai játékokat elég magas beállításon gond nélkül elvigyen? Előre is köszönöm a válaszotokat!



2013. jún. 3. 18:18
 1/6 anonim válasza:
ipon.hu oldalon van egy olyan menüpont, hogy gépösszerakás, ott magad választhatod ki mit akarsz és kiírja mennyi a végösszeg ha akarod ők összerakják neked vagy ha úgy akarod elküldik neked amit összeraknál és otthon kirakózz vele
2013. jún. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.


A honlapot nézegettem, és próbálgattam informálódni egy gép összerakásáról.


Az a baj, hogy én ehhez alig ha értek. Rengeteg minden választható a gépbe, és az előbb leírt PC teljesítményéhez képest egy körülbelül ugyanilyen teljesítményben raktam össze egy gépet, viszont elképesztően nagyobb volt az ára. Lehet ez azért van, mert nem értek hozzá egyáltalán.


Nem is találtam meg minden hasonló eszközt, mint pl. egy ilyen Imperium gépezetben vannak. Hogy lehetne mégis egy maximum 150.000-es kategóriából kihozni egy i5 3.6 GhZ ivy bridge 4 magos, geforce gtx 650 2gb ddr5 grafikát, és 8-as ddr3 ramot, 1 terra merevlemezzel, hogy még az alaplap és bármely egyéb benne lévő dolog a legjobb teljesítményt hozza ki a gépből, hogy egy jó Gamer PC legyen, hasonlítva a leírt Imperium HD PC-re?

2013. jún. 4. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

150000 Ft-ért GTX 650 2 GB kari nevetséges.

Meg mért lellene ennek imperium gépnek az alkat részeivel összerakni ipon-on egy ilyen szar gépet??

K*rva aránytalan szar!!

2013. jún. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ja rosszul fogalmaztam

Így:

150000 Ft-os gépbe GTX 650 2 GB kari nevetséges.

2013. jún. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

"A válaszíró 35%-ban hasznos válaszokat ad."


Csak a rend kedvéért...

2013. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm értéktelen válaszaitokat.


Még mindig érdeklődöm a Gamer PC összeállításában.

2013. jún. 27. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!