Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jobb?...

Szerintetek melyik a jobb? Samsung Galaxy tab P7510 vagy Nexus 7 Wifi?

Figyelt kérdés

A fent említett kép tablet között gondolkodok. Tudom,hogy a méretük nem egyezik meg, ez nekem lényegtelen. A kérdés főként az lenne, hogy tudásilag, minőségileg melyik a jobb?

Akár hardver, szoftver vagy képernyőről van szó. Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. jún. 5. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nexus 7
2013. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És pontosan miért, vagy melyik szempontból választanád inkább a Nexus 7-et?:D
2013. jún. 5. 22:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is az van, és tökéletes. A Samu ráadásul speckó alapján sokkal gyengébb is.
2013. jún. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenben jobb a Nexus, kiveve hogy nem bovitheto micro sd vel es nincs hatul kamera rajta.
2013. jún. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!


Én is a Nexus 7-et választanám. Sőt nem feltételes mód, mert már közel fél éve azt is használok.


Megpróbálok néhány alapdologban összehasonlítást tenni, legalábbis ahogy én látom:


A Samsung Galaxy tab P7510 (továbbiakban Samu) előnye a Nexussal szemben:

- nagyobb kijelző (nézőpont kérdése, lehet akár hátrány is, lásd lejebb!)

- hátlapi kamera

- SD kártya bővíthetőség


Nexus előnye Samuval szemben:

- kedvezőbb ár

- folyamatos rendszerfrissítés még évekig

- jobb proci

- szebb kijelző (pl. kisebb képernyő ellenére nagyobb felbontás)


Ennyit a hardverről. Szerintem a Nexussal olcsóbb és jobb tablethez jutsz. Minőségben mindkettő jó talán, bár Samukról hallottam gondokat ismerősöktől, de ugyanez igaz bármilyen kütyüre. Ha viszont fontos a nagy képernyő (mondjuk azt írtad, hogy az lényegtelen számodra), vagy az SD kártya bővíthetőség ill. a hátlapi kamera, akkor mégiscsak Samu.


A magam részéről nagy megelégedéssel használom a kis Nexusomat. Nekem inkább előny a kisebb méret, mert kényelmesebbnek tartom, pedig jó nagy lapátkezem van. Még a farmerzsebembe is elfér. Hátlapi kamera nem hiányzik, a telefonom mindig kéznél van, ha úgy adódna, hogy gyorsan kellene lőnöm pár fotót. Minőségi képeket meg úgyis rendes fényképezővel fogok csinálni. Skype-ra meg ott az előlapi kamera a Nexuson is. Mivel 16GB-os a kütyüm, ezért a tárhellyel nincs gondom. A nagyobb dolgokat a felhőben tárolom úgyis. Ennek ellenére a 8 GB már necces lenne, lévén hogy a rendszer kapásból 2,5 GB-ot elvesz belőle, azért kisebb kompromisszumokkal valószínűleg az is elég lenne.


Szoftverileg nagy különbség nem lesz köztük, lévén mindkettőn android fut. Gondolom ezzel nem mondtam újat :-) Bár a Samun nem biztos, hogy a legújabb verzió és nem is jön ki rá mindig a legfrissebb, szemben a Nexussal. Mondjuk ez inkább akkor érdekes számodra, ha fejlesztesz rá vagy nagyon rá vagy izgulva az újdonságokra :-) Ezt a Samut pontosan nem ismerem, de a Samsung általában az alapandroidra rá szokta még húzni a saját customizált felületét. Ez van akinek bejön, van akinek nem. Lényegét tekintve tök mindegy, úgyis testre szabható mindkettő készülék Launcher cserével, témákkal, ne adj isten rootolás után egyedi ROM-okkal.


A Nexus képernyője véleményem szerint gyönyörű, azt gondolom szebb mint a Samué, és mint már feljebb írtam a kisebb képernyő számomra inkább előny, főleg estefelé az ágyban olvasva vagy netezve. Nem mindegy, hogy egy kb. 300 gr-os vagy egy kétszer nehezebb kütyüt kell tartanod akár órákon át, még ha meg is támasztod. Hidd el tapasztalat. Van több mint egy éve egy 10"-os iPad-em is (azt is szeretem), de amióta megvan a Nexus, az iPad lényegesen ritkábban van a kezemben. És ezt leginkább a kényelmességének tulajdonítom be. (Én az iOS-t és az androidot egyaránt szeretem mint rendszert egyébként).


Egy szó, mint száz, én a Nexus 7-re vennélek rá. Elnézést ha kicsit hosszúra sikeredett.


Üdv.

2013. jún. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 aHermann ***** válasza:
Most látom, hogy a lényeget leírták sokkal rövidebben előttem :-)
2013. jún. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Húh, köszönöm mindenkinek a segítséget, hát így egyértelmű azthiszem hogy a Nexus a nyerő ...:D

aHermann, neked külön köszönöm, hogy szenteltél a témámra ennyi időt , hogy ilyen részletesen leírtad nekem...:D


Ez esetben a Nexus 7-et veszem meg. Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget, megy a zöld! :))

2013. jún. 6. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!