Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mért lassú az XP újratelepítés...

Mért lassú az XP újratelepítés után?

Figyelt kérdés

Telepítéskor töröltem a partíciót, és formáztam ntfs-re.

Feltettem az SP2-t, a vga drivert, directx9-et, net framework 3.5-öt, alaplap driverét is.

Az ablakok mozgatásánál már akadozik kicsit, youtube videók viszont nézhetetlenek.

Nem mai gép, de hasonló tudású laptop (512MB RAM-mal) jobban működik.

VGA: Geforce fx5200 128MB

CPU: Intel(R) Celeron 2,4 GHz

RAM: Kingmax DDR 2x1gb 400MHz



2013. jún. 10. 23:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
HDSentinel mit mond a kondícióról?
2013. jún. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
rossz a vga driver..ha még az ablak is szaggat
2013. jún. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

HD sentinelt holnap megírom.

A vga driver elvileg a legújabb. (ami így is kb 2007-es)

Töltsem le az előző drivert hozzá?

2013. jún. 11. 00:31
 4/14 levis56 ***** válasza:
Operációs rendszer ujratelepítése után nekem /xp-win7/kismillió hibát javít az általam lefuttatott karbantaró programok, csak ezután hajlandó megfelelően működni a rendszer. Advenced System Care és a Wise Care 365 sokat használ,a Microsoft Sylverlight is segíthet és a vezérlőpult-rendszer tulajdnságai-speciális menüben jelöld be a legjobb teljesítményt, enter.Talán ezek segítenek
2013. jún. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 levis56 ***** válasza:
Esetleg nem keverted össze véletlenül a drivereket,xp-hez valót választottad?
2013. jún. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

HD sentinelt lefuttattam. Teljesítmény: 89%, kondíció: 100%

Feltettem a Silverlightot, és az Advanced system care-t, futtattam némi hibajavítást, optimalizálást.

Vezérlőpulton is beállítottam a teljesítményt.

De nagyon lassú most is.

Azt figyeltem meg, hogyha megnyitom a Chrome-ot vagy az IE-t, vagy bármi mst, akkor a cpu használat felkúszik 100%-ra. Ez mitől lehet?

2013. jún. 11. 12:00
 7/14 levis56 ***** válasza:
Amikor betölti az oldalakat vagy elindítasz egy alkalmazást minden gépnél megnövekszik a CPU igénybevétele ez temészetes.Minnél gyengébb a proci annál magasabb a leterheltsége, az én régi gépem majdnem mindig 100%-on működött.Próbáld meg az alaplap drivert telepíteni és minden hardverhez illesztőt,haígy se jó marad a vírusírtás esetleg sp3 letöltés hanem jó rakd újra a gépet de a formázást lassú módban csináld és a vinyó 5-10 százalékát hagyd meg a rendszer számára.Ennyire futja a nagy eszemből.SZIA.
2013. jún. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 levis56 ***** válasza:
Talán túl sok alkalmazás fut az indításnál pláne ha beépülők a háttérben futnak,de van olyan vírusírtó is amelyik nagyon visszafogja a gépet pláne ha ezek együttesen összeadódnak.Nincs más próbálkozni kell ha egyszer rájössz máskor már nem probléma.
2013. jún. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Telepítés után lassú. Nincs rajta semmi program azokon kívül amit a válaszolók írtak.

Telepítés előtt töröltem a partíciót, majd lassúformáztam a vinyót (el is volt vele a gép vagy fél órát). De a win-t elég gyorsan felnyalta, nem is értem, hogy mért ilyen lassú.

Alaplapnak is feltettem az összes driverét, de nem jó.

Ahhoz szoktam hozzá, hogy felrakom a win-t és működik. :)

2013. jún. 11. 20:07
 10/14 levis56 ***** válasza:
Nem tudok már másra gondolni mint,hogy lassú a net kapcsolat esetleg egy bios resett,ezen kívül már mindent kipróbáltál.
2013. jún. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!