Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Programtervező informatikus?

Programtervező informatikus?

Figyelt kérdés

Van egy 65%-os közép matek érettségim, illetve egy 94%-os közép infó érettségim. Programozást régen tanultam szakkör szinten, de most nyáron komolyan megpróbálkozok újra vele. Arra gondoltam, hogy lehet majd jelentkezek programtervező informatikus szakra. Igaz idén nem azt írtam be, de nem is számítottam arra, hogy infóból 94%-os érettségit írok. Két évig jártam infó faktra heti egyszer és az érettségire önállóan három napot tanultam. Igaz még a szóbelin nem vagyok túl, de azzal se tudom annyira lerontani, ráadásul úgy megijedtem a jó gyakorlati miatt, hogy hirtelen elkezdtem keményen készülni a szóbelire, hogy még véletlenül se rontsam le nagyon.

Szóval arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek ilyen eredményekkel lenne-e esélyem egyszer egy programtervező informatikus szakra. Lehet csak álmokat kergetek, de infóból álmomban sem számítottam 90%-nál jobb érettségire és mégis sikerült. :) A matekom is elég jó lett, ráadásul csomó ideig faktra is jártam, amin az egyetemi matekot verték belénk.


2013. jún. 14. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Programtervező informatikusok nem a word és excel használatát tanulják. A gyenge matek miatt megszívhatod a szakot. Programozni majd megtanítanak ott, minden programozási előképzettség nélkül el lehet kezdeni, de a matek kelleni fog.
2013. jún. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Annak örülök, hogy nem a word-öt és az excelt. Azok nem is érdekeltek annyira.

A matekra meg akkor még ráfekszek. Végülis a faktok előnyösek lehetnek még, mert tényleg egy csomó mindent átvettünk. A tanárunk is közölte velünk, hogy faktokon nem középiskolai matekot fogunk tanulni, hanem azt amiket egyetemen tanulnak.

2013. jún. 14. 11:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A matekra tényleg gyúrjál, mert iszonyatos tempó lesz. A matekfakt nagyon jól jön, tapasztaltam, gyakorold az ott vett feladatokat (sorozatok, függvények, határérték, deriválás, integrálás).


Viszont ehhez a mondathoz azért némi kiegészítésem lenne:

"Programozni majd megtanítanak ott, minden programozási előképzettség nélkül el lehet kezdeni,"


Programozni nem fognak megtanítani. Csak fogalmakat, módszereket és eszközöket mutatnak, és igazából te fogsz ráérezni a logikájára sok gyakorlással (!), hogy ezeket hogyan lehet kombinálni, és így tanulsz meg programozni.


Testközelből láttam, hogy akik ebben bíztak (hogy itt majd jól megtanítják őket programozni), hatalmasat bukva igazoltak át más intézménybe.


Tehát én azt mondom, érdemes előtte felelevenítened a programozást is, és gyakorolni. Inkább legyen uncsi a Programozási Alapismeretek kurzus az elején, minthogy ne értsd, hogy az első előadáson klasszikus példákkal bevezetett "algoritmus" fogalom után hogy következik a másodikon hirtelen a "számossági függvény". Ezt egy full kezdő csak nagyon komoly izzadással érti meg. Pláne, hogy emellett 2 durva matekos tárggyal is küzdenie kell első félévben.

2013. jún. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek. :)

Így nézve, már nem is tűnik olyan lehetetlennek az a szak. :)

A felsőoktatási szakképzéséről mit gondoltok? Alapképzés előtt szerintem majd ilyenre fogok járni. Legalább plusz pontot is tudok majd szerezni az alapképzésére, és valamivel több tudással is indulhatok majd fsz képzés után.

2013. jún. 14. 12:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!