Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan nézhet ki a leírt...

Hogyan nézhet ki a leírt dolog? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hello!

Elnézést ha rossz helyre tettem a kérdést, nem igazán tudom ezt hova tehetném. Nos írok egy netes játékot (PHP, MySQL, JavaScript használatával), és nincs grafikusom persze. Sokat nem konyítok a Photoshophoz de azért nagyjából eligazodok benne. Viszont a játékhoz egy két képhez ötlet is kéne. Nos van egy olyan épület benne, hogy Aranyműves(Ez ékszereket készít). Ti hogyan tudnátok ábrázolni egy ilyen épületet? Az épület mellett lehetnek kiegészítők.(pl: borászatnál hordókat raktam le a "kertbe") Az ötleteket várom hátha tud vlki vlmit mondani. :) Köszi a válaszokat előre.


2013. júl. 31. 00:14
 1/1 Válasz Vilmos ***** válasza:

Hmm, érdekes kérdés.


Szerinteeem.... úgy általában ugye az aranymíves a házon belül, ablakos szobában szokott dolgozni, tehát magán a házon kívülről nem látszik különösebben, hogy úgymond "mi folyik benne", meghogy ékszerek vannak benne. Tehát alaphelyzetben esetleg egy ilyen bőven meg tudna felelni, és szép, kedves grafika is lenne (ha meg tudod rajzolni) : [link]

Itt ugye a bal oldali kártya ábrázolja az Aranyművest.


Ha esetleg mégis valami kifejezetten jelképes grafikát akarsz, amolyan mesebelit, én talán a következőre gondolnék:

Képzelj el egy 14.-16. század körüli, feudalizmus korabeli uradalmi, két-három emeletes, nagyrészt fából, néhol vályogból és kőből épített házat. Annyi különbséggel, hogy jóval kisebb, mint egy uradalmi többlakásos-többemeletes ház - leginkább műhelyek "sorozata". Az épület közepe kültéri, mint egy apró kert, de itt nem növények, hanem asztalok vannak. Olyan, mint egy miniatűr tér, és eköré van építve négyzetes alakban a ház.

Esetleg tervezhetsz - ha úgy tetszik - egy kisebb Aranyművest is, ami olyan, mint egy kisebb parasztház, a középkori viszonyokhoz képest tehetősebb (tehát pl. lehet akár cserépből is a teteje), és ugyanígy van egy apró, termőföld nélküli udvara.

Az udvaron van egy aránylag nagy, száraz fából való munkaasztal, körülötte szék, székek, vagy esetleg a nagyobb fajtájúnál padok, és az asztalon van mindaz, amin az aranymíves dolgozik : ott csillognak az ékszerek, nyers nemesfémek, ékkövek, és persze jóegypár szerszám.


Emellé még esetleges ötletforrásnak/ötletszerzésnek ajánlanám a "Gólem" nevű, magyarosított stratégiai játékot. Néhány képet megpróbálok linkelni a játékról, talán meglehet, hogy ismered is:

[link]

[link]

[link]

Angol verzió : [link] (a magyar nálam (legalábbis a menüje) nem így nézett ki (és szebb is volt))

[link]


Ebben a játékban három emberi alfaj csap össze egymással egy direkt generált sarki jégolvadással kiváltott pusztulás során, és az egyik ilyen középkorias, mechanikai alapokra visszatért csapat közülük.

Jó játék egyébként. Évekkel ezelőtt megvolt, de sajnos rég elveszett nálam a CD-je.

Ha esetleg meg tudod szerezni a játékot, talán át tudnál belőle venni pár ötletet.


Nos, nekem ezek az ötleteim. Remélem segítettem!


És sok-sok sikert, szerencsét és kitartást kívánok a játékkészítéshez!!! :D

Esetleg ha majd kész lesz, küldhetnél róla linket. Kíváncsi lennék rá, hogy milyen lett!!! :]


Szép napot és Üdvözletem!

2013. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!