Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan működik az alábbi áramkör?

Hogyan működik az alábbi áramkör?

Figyelt kérdés

[link]

Az oldal egy vonalkövető robot elkészítését mutatja be és sajnos én elakadtam vele.

Annyit sikerült leszűrnöm, hogy ha a LED sötét felület felett van, akkor megnő az LDR ellenállása és ennek következtében a motor lassabban fog forogni, ami kanyarodást eredményez az ellenkező irányba.


A válaszokat előre is köszönöm!



2013. aug. 18. 18:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Valamint nagyon hálás lennék, ha valaki meg tudná egyszerűen fogalmazni hogy mire használható a trimmer. :)
2013. aug. 18. 18:53
 2/5 SimkoL ***** válasza:
Igen valóban jól szürted le, a sötét felületről a fényvisszaverődés kisebb, tehát kevésbé fogja kinyitni a tranzisztort. A trimmer pedig azért kell, hogy egy értéknél nagyobb áram ne tudjon átfolyni, tehát amikor az ldr elérte a full vezetést akkor is korlátozott áram follyon csak a tranzisztor bázisára. Végül is be tudod állítani vele a maximális sebességet és igy szabályozod, hogy a két motor szinkronját.
2013. aug. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 SimkoL ***** válasza:
* hogy a két motor egyenlő fénynél szinkronban legyen. Bocs.
2013. aug. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Egyébként a dióda miért párhuzamosan van kötve a motorral? Mármint Én feltételezem az a feladata hogy ne engedje át az elektromosságot a motorhoz a "felső irányból", de ezt csak soros kapcsolással érhetné el, tehát valószínűleg tévedek. Valaki elmagyarázná?:)

2013. aug. 18. 22:36
 5/5 SimkoL ***** válasza:

A motor leállításakor a tekercsében keletkezett feszültséget hivatott visszavezetni, védve a tranzisztort a feszültséglökéstől.


De mondjuk ezt a kérdést nem a számítástechnika rovatba kellett volna feltenni. Bár én régen foglalkoztam elektronikával, de többség aki ide látogat inkább informatikai szakember.

2013. aug. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!