Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Véletlen összezártam az usb...

Véletlen összezártam az usb port áramkörét vagyis felcseréltem a pluszt minuszt. A laptop kikacsolt, és azóta nem működik az usb portom. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
A laptopnak az usbn kívűl semmi baja. Most kiégett valami az usbnél, vagy csak automatán lekapcsolta a gép? vagy mi lehet vele, mit tudok vele csinálni ??

2013. máj. 12. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

:D:D:D király vagy, imádom az ilyen hobbi elektrósokat, nem győzöm javítani a gépeteket :D

Amúgy nincs benne biztosíték, két eset léphet fel, az egyik, hogy valami kisértékű felhúzó ellenállásod főtt el, vagy az egész usb meghajtó áramkör. Ami egy integrált programozott IC általában laptopban.

Ha a többi USB port működik(a közvetlen mellette lévő is), akkor az első eset, ha a többi sem, akkor kereshetsz egy másik alaplapot, amiről le lehet bugázni a katicát.

2013. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyébként mi a pontos típusa a laptopnak?
2013. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy sem működik. acer aspire 5734z
2013. máj. 12. 14:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Szopacs, cserélheted a driver IC-t.
2013. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatod, hogy kihúzod az elemet a bioszból, kiszededd az akkut, és leteszed állni a gépet. 1-2 óra alatt ki kell sülnie a puffer kondiknak a BIOS IC-körül, és el kell felejtsen minden beállítást.

Ezután esetleg kimehet belőle a BNZ sérelem. De nem sok jót látok ebben.

Elkezdeném keresni Ebay-en az IC-t :)

2013. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem néznél nekem egyet bele? mert nem nagyon értek ezekhez.
2013. máj. 12. 14:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Keress kapcsolási rajzot az alaplapodhoz. a gép pontos típusával meg lehet guglizni.

ha megmondod milyen IC van benne megkeresem.

De legegyszerűbb ha bontott (hibás laptop pl) veszel vaterán pár ezerért és abból bugázod ki. az a tuti.

2013. máj. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ez lenne a legmegfelelőbb nem ?? ha sikerülne megvenni akkor átrakom a hdd-t a ramokat a képernyőt és használhatom azt a gépet nem ???


[link]

2013. máj. 12. 14:35
 9/11 A kérdező kommentje:

Beledugtam a pendrivet a portba és villog, de nem jelez a gép semmit

Ez jó jel vagy semmit sem ér ??

2013. máj. 12. 14:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a hibásból kiszedném az alaplapot és áttenném a mostaniba.

Ez a legegyszerűbb, mert csak egy dolgot kell áttenni, nem 20-at.

Arra figyelj ne alaplaphibásat vegyél, ha pl nincs kijelzője, vinyója stb, az jó lesz,


Ha villog, de nem látja a gép, az annyit tesz, hogy tápot kap, viszont az IC nem dolgozik alatta.

Ne nagyon dugdosd bele, nehogy azt is kinyírja.

2013. máj. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!