Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kell bizonyos esetekben...

Névtelenül nevű kérdése:

Miért kell bizonyos esetekben kernelt is cserélni androidos telefonon? ICS-ről szeretnék visszalépni gingerre, de nem merem elindítani a flashtoolban a folyamatot, mert nem értem az alapjait sem. Már rootolt, és nyitott bootloaderes xperia pro-m van.

Figyelt kérdés

A rom csere az nem kernel csere is, ugye? Nem értem a dolgot, úgy tűnik, mintha a rom és a kernel két különböző dolog lenne.

De mégis, sokszor csak romcseréről olvasok, sokszor pedig előbbb kernel, aztán rom cseréről. Segítene valaki, hogy tisztábban lássam az alapokat?

Köszönóm.



2013. aug. 22. 22:32
 1/1 Komplikato ***** válasza:
100%

Általában ROM cserénél a ROM-hoz ajánlott kernel is felmegy a gépre. Utólag a kernelt lehet csereberélni, mondjuk akár gyárira vagy egyéb verziókra is, de az a biztos ami a ROM-ban van. (Persze ez se mindig igaz, de akkor adott ROM-ról szóló fórumokban leírják melyik kernellel stabil, fogyaszt kevesebbet, működik minden HW funkció, stb.)


Biztos lehet kernel csere nélküli ROM-ot gyártani, csak még nem találkoztam vele.

2013. aug. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!